Gıda Hattı

Tesla saatte 160 kilometre hızla kaza yaptı, yanan piller evlere uçtu!

6 Aralık 2020, 11:00
Paylaş
Tesla saatte 160 kilometre hızla kaza yaptı, yanan piller evlere uçtu!

ABD’nin Oregon eyaletinde bir Tesla Model S sürücüsü, saatte 160 kilometre hızla giderken elektrik direğine ve bazı ağaçlara çarparak kaza yaptı. Kaza anındaki hızı nedeniyle paramparça olan elektrikli araçtaki küçük piller etrafa saçıldı. Bazı piller camları kırarak evlere girdi ve yangın çıkardı.

Aracın sürücü ve yolcu güvenliğini emniyete alan tasarımı sayesinde, kaza yapan sürücü burnu bile kanamadan araçtan çıktı. Uyuşturucu etkisi altında olduğu öğrenilen Dylan Milota isimli sürücü, korkuyla kaza yerinden kaçsa da birkaç bina ötede polis tarafından yakalandı.

Fotoğraf: www.facebook.com/CorvallisPoliceDepartment/

Kaza sonrası yerel polis ve itfaiye birimleri, kazanın olduğu yerin etrafındaki evlerde pillerin tamamını bulmak için arama yaptı. Tesla Model S’te toplamda 444 adet bağımsız pil olduğundan, bu oldukça meşakkatli bir iş. Pillerin her birinin standart bir kalem pilden (AA) biraz daha büyük olduğu biliniyor.

Polis, pillere rastlayanların polise bildirmesi için duyuru da yaptı. Yanıklara neden olabileceği ve zehirli gazla saçabileceği belirtilen pillerin atılması, tehlikeli olabiliyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.