Gıda Hattı

Terazi Burcu nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Öztürk yanıtlıyor...

4 Ekim 2021, 06:00
Paylaş

Terazi Burcu böbrekler, bel bölgesi ve kalçalardan sorumludur. Terazi kadınları, güzel omurgaları ve düzgün şekilli kalçaları nedeniyle özeldir.

Genel olarak Teraziler sağlam ve sağlıklı insanlardır.

Terazi'yi yöneten gezegen, dolaşım sistemi, cilt, böbrekler ve bel bölgesi ile ilişkilidir. Teraziler görünümleriyle özeldir, ayrıca güçlü bir iskelet yapısına da sahiptirler.

Terazi yorgun olduğunda veya zor zamanlar geçirdiğinde, ilk ağrıyan bölge sırtının altıdır. Taş veya nefrit gibi böbrek sorunları olabilir. Cilt ile ilgili problemler olasıdır.

Terazi için hayattaki her şeyi uyum ve denge içinde tutmak çok önemlidir. Terazi her şeyde aşırıya kaçma eğiliminde olduğundan, özellikle diyette denge ana kuraldır. Terazi için denge her şeydir. İyi bir uyku ve egzersiz rejimi, doğru yiyecekler ve olumlu bir atmosfer.

Terazi'nin biyolojik hücre tuzu sodyum fosfattır. Bu madde organizmamızdaki pH dengesini düzenler ve toksinleri temizler.

Terazi Burcu nasıl beslenmeli?

Terazi Burcu nasıl beslenmeli?

Terazi Burcunun nasıl beslenmesi gerektiğini sorduğumuz Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe, bu burdun özelliklerinden hareketle beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri şöyle özetliyor:

Sodyum fosfat içeren yiyecekler üzüm, fındık, yeşil filizler, fasulye, mısır taneleri, lahana, brokoli, pancar, pirinç, yulaf, buğday, çilek, yaban mersinidir.

Terazi için en iyi çözüm, doğal pH'ı bozan yağ, şeker ve elementleri az miktarda içeren, protein açısından zengin bir diyettir. Deniz yosunu ve istiridye de dahil olmak üzere bol miktarda deniz ürünü yemeleri iyi olur.

Et seçenekleri arasında kırmızı et yerine kümes hayvanları ve tavşan eti tercih edilebilir. Çok çeşitli peynirler, özellikle az yağlı olanlar, bol miktarda kalsiyum içerir.

Taze ve mevsimlik meyveler, sebzeler ve yeşil salata yanında bol suya da ihtiyaç duyarlar.

Lezzetli ve sağlıklı besin önerileri

Ceviz, elma, nar, peynir, yoğurt, ıspanak, bezelye, üzüm ve çilek.

Terazi Burcu hangi besinlerden uzak durmalı?

Terazilerin doğru uyku rejimini takip etmesi gerekir. Özellikle bu burca zarar veren üç faktör; kötü uyku, abur cubur ve alkol tüketimi bir arada olursa cilt ve vücudun diriliği, karaciğer ve böbrekler ile ilgili olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.