Gıda Hattı

Terazi Burcu Terazi Burcu Özellikleri 2021 : Terazi Burcu Kadını - Erkeği

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 11:51
Paylaş

Terazi Burcu özellikleri nelerdir? Terazi Burcu erkeği, Terazi Burcu Kadını özellikleri, 2021 Terazi Burcu tarihleri ve burç uyumu

Astroloji ve Libra yani Terazi zodyakın hayvansal olmayan sembollerinden biridir. Yönetici gezegeni Venüstür. 23 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında doğanların burcudur. Diğer Burçlar ve tarihleri 2021 : Hangi burç hangi tarih aralığında?

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Terazi burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

Etkisi altındaki geceyle gündüzün eşitlendiği ve üzümlerin olgunlaştığı Terazi burcunda bize ağırlık ve uzunluk ölçülerini vermişlerdir. Mesela sayıları ilk olarak kullanmayı akıl eden, bu sayılara isim veren ve onları gösteren şekilleri yaratan Palamedes gibi. Teraziler aynı zamanda hukuk alanında da başta yer alırlar. Hukukun en çetrefilli sorunlarını çözmek onlar için çocuk oyuncağıdır. Yasaların nasıl yorumlanması gerektiğini ve neyin ödüllendirilip neyin cezalandırılacağını da en iyi onlar tayin ederler. Hal böyle olunca, Cicero tarafından gelmiş geçmiş en iyi hukukçu kabul edilen Servius Sulpicius Rufus'un herhalde başka bir burçta doğacağı düşünülemezdi. Sözün özü, nerede bir anlaşmazlık ve yönetim ihtiyacı varsa oraya en uygun kişilerin Teraziler olduğu su götürmez bir gerçektir.

Terazi Burcu
Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri

 • Yıldızı: Venüs -  Güzellik, sevgi ve güzel sanattan temsil eder.
 • Grubu: Hava
 • Burcun Türü: Öncü. Pozitif
 • Üstün Yeteneği: Dengeli ve ölçülü olmak
 • Özelliği: Saygı ve zariflik
 • Emeli: Olgun dostluk
 • Amacı: Zengin ve düzenli bir hayat
 • Yenmesi gereken huyu: Gösterişten hoşlanmak
 • Uğurlu günü: Cuma
 • Uğurlu sayı: 2, 6, 16, 432, 9763
 • Uğurlu taşı: Opal
 • Uğurlu renkleri: Açık pembe, açık mavi, turkuvaz ve mat renkleri
 • Uğurlu çiçekleri: Unutma beni, pembe krizantem, pembe gül
 • Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin, orkide
 • Uğurlu müziği: Romantik eserler
 • Uygun olan eş: İkizler Burcu, Kova Burcu

Terazi Burcunun muhtemel sağlık sorunları nelerdir?

Böbrek, üreme organları, baş ve özellikle göz hastalıkları, lumbago.

Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzüm her daim yanınızda taşıyabileceğiniz besinlerdir.

Böbrekleriniz için asitli ve alkol tüketimini dengede tutmalısınız. Aksi bir durumda böbrekleriniz bundan olumsuz etkilenecek ve geri dönülmez hasarlara sebep olabilirsiniz. İncecik ve zarif bir beden ölçüsü için ince dilimler ve küçük porsiyonlar sizler için ideal ölçü olacaktır.

Terazi Burcunun başarılı olacağı meslekler

Müzisyen, ressam, heykeltraş, şj ve film artistliği, el sanatlan, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyon malzemesi yapımcısı, terzi, nakışçı, bankacı, politikacı, hukukçu, din mühendislik.

Terazi Burcu özellikleri

Terazi burcunda doğanlar, hayatın hâkimleri, hakemleri ve bekçileridirler. Sahtekârlığa karşı kesinlikle karşıdırlar. Hayatın estetik zevklerine bayılırlar. Bu yüzden zevkleri, toplumca en az anlaşılabilen tür bunun sonucu olarak da Terazi burcunda doğanlar, en az anlaşılır insanlardır. Kendine has, tartışılamıyacak bir güzellik duygusu vardır. Genellikle sevgililerini tatmin edip, ellerinde tutamazlar.

Terazi burcunda doğanlar, sevdiği insana güzel bir vazoymuş gibi davranır. Tam aradığını da bulduğu zaman, artık evliliği hiç bir şekilde sarsılmaz. Dengeyi sağlayıp, muhafaza edebilmek için her şeye katlanırlar. Onun hayatı; sükûnet, mutluluk ve memnuniyetten oluşmuştur. Bu burçta doğanların, son derece sağlam bir yapılan vardır, sıhhatleri hakkında sık sık endişeye kapılırlar. Terazi burcunda doğanlar iş ve ticaret konularında zekidirler; bu yanlarını iyi kararlarla destekleyebilirlerse, hem şan, şöhret kazanırlar; hem zengin olabilirler. Belli bir konu hakkında kesin karar verebilme sanatını öğrenebilirlerse" harikalar yaratabilirler.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği kolay elde edebileceği tipleri sever. Israrcı bir yapısı olmadığından, çok uğraşmaktan ve ısrarcı olmaktan çekinir.

Kararsızlık kavramının sözlükteki anlamı olabilecek türde bir karmaşa yaşayan terazi erkekleri, hayatın her alanında kendini bir kararsızlığın içerisinde buluyorlar. Bu durum kimi zaman onlara başarıyı sağlarken çoğu zaman ise bir başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Terazi erkekleri her daim yumuşak kalpli, iyimser bir karakter izlenimi yaratır. Kendisi kırılsa dahi bunu asla yansıtmaz ve karşılık vermeyi düşünmez.

Terazi erkeklerini mutsuz görmek neredeyse imkansızdır. Tüm burçlar arasında bir dizilim yapılacaksa en romantik burcun erkeği terazi erkekleridir. Ilımlı ve yumuşak davranışlarla kendine ve çevresine yön veren teraziler, herkes tarafından ideal tip olarak aranan erkeklerdendir. Terazi erkekleriyle anlaşamayan insan neredeyse yoktur. Her tür insanla aynı ortamda bulunabilir, arabuluculuk yapabilirler.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu tam bir uyum burcu olduğundan, terazi burcu kadını da, uyumlu bir beraberlik ister. Karşı cinsin eğitim düzeyi, karakteri, aile yapısı, boyu, kilosu, kısacası herşeyiyle kendine uygun olmasını ister.

Terazi burcu kadını, hayat enerjisiyle dolu, estetik duygusu gelişmiş ve cazibesiyle ön plandadırlar. Hoş sohbet bir karakter yapısı vardır. Terazi kadınları genel olarak değer verdikleri insanlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Maneviyatı önemser. Modayı takip etmeyen terazi kadınları için söylenebilecek en güzel söz, moda olanı değil hal ve hareketlerle oluşturulan bir giyimle kendilerini oluşturmalarıdır.

Maneviyat kadar maddiyat kısmı da terazi kadınları için önemlidir. Rahat yaşamayı sever. Zorluk ve engeller terazi kadınları için oldukça rahatsız edicidir. Bu durumda zorluklara karşı dirençsiz kadınlar hazırcı tanımıyla uyuşmaktadır. Maddi gücü elinde bulunduran terazi burcu kadınları, paralarını bakım ve güzellik merkezlerinde harcayabilirler. Bundan da anlaşılacağı gibi estetik onların bir parçasıdır.

Terazi Burcu Aşk Hayatı

Terazi burcu insanı hayatı boyunca sevmeyi ve sevilmeyi arzuladığı için sürekli, kendini tamamlayacak bir eş arayışındadır.

Terazi Burcu Cinsellik

Teraziler burcu insanları çok duygusal ve çok duyarlı kişilerdir ve bu nedenle de kendilerine benzeyen eşler ararlar. Evlilik dışı cinsel ilişkiler hiçbir şekilde söz konusu değildir onlar için.

Terazi Burcu İş Hayatı

Terazi burcu insanı ortaklıklarında çok iyidir ve başarılıdır. Aynı zamanda terazi "ortaklık" burcu olup, bu kavram Terazi ile simgelenir.

Terazi Burcu Sağlık

Astroloji ve bizi temsil eden burçlar bizi etkilediği gibi sağlığımız açısından da büyük önem teşkil eder. Burcumuz, gezegenler ve evleri sahip olduğumuz bazı organlarımızı temsil ederler.

Yükselen Burç Terazi

Terazi yükseleni olan kişi nazik, dengeli, hassas, kibar, uyumlu ve düşünceli bir insan olarak göze çarpar. Kavga ve şamatadan hiç hoşlanmaz. Çevrenizdekilerle iyi geçinmeye çalışır. Yumuşak ve tatlı dil ile yılanı deliğinden çıkartmayı başaran bir insandır.

Yükselen teraziler sessizliği ve sessiz kalmayı tercih ederler. Dostları kendilerine göredir, herkesle dost olamazlar, iyi inceleyip seçerler. Genel olarak da dostları zirvede olanlar veya onlar için gerekli olan insanlardır. Adalet duyguları oldukça gelişmiştir ve haksızlığa dayanamazlar. Kendi zararlarına dahi olsa daima haklının yanındadırlar. Bildiğinden şaşmayan ve iyi ile kötüyü birbirinden ayırt eden birisidir. Verdikleri mutlaka yerine getirmeye çalışırlar.

Sakin mizaçları ve anlayışlı davranışlarıyla diğer insanlara güven duygusu verirler. Genel olarak insanlar tarafından dinlenir ve fikirlerine değer verilir.

Teraziler insanları kırmayı sevmez ve karşısındakinin isteğinin olması için çabalar durur. Yaşamdaki güzel şeyleri kaçırmaz, ahenk, müzik ve sevgiyi ana amaç olarak kabul ederler. Sevgi onlar için o kadar önemlidir ki, bazen karşılarındaki insanda bunu ilk buluşta evlenmeye kalkarlar.

Sevgi baskın geldiğinde mantığı ikinci plana atarlar. Bu onlara bazen mutluluk bazense pişmanlık getirir. Sevdikleri anda herşeylerini verebilecek bir yapıya bürünürler. Sevdikleri söz konusu olunca adalet duygularını bile kaybedebilirler. Aradıklarını bulana kadar ise daldan dala konmaya devam edeceklerdir. Yükselen teraziler genelde çekici ve yakışıklı olurlar, bu sebeple etraflarından sürekli iltifat alır ve beğenilirler. Onlarda anlaşılamayan bir durum söz konusudur, adeta şeytan tüyü vardır.

Bazen ufak tefek yalanlara başvurarak tutamayacakları sözler verebilirler. Teraziler, güzellikleri ve tüm güzel olan şeyleri severler. Müzik onların ruhlarının gıdasıdır. Çevrelerindeki barış, denge ve uyumun bozulmaması son derece önemlidir. Yeri geldiğinde yumuşak ve vakur tavırları sertleşip bir anda aslan kesilebilirler. Kendilerini yorabilecek bir hayat yerine sakin ve tembel bir hayatı tercih ederler.

Paraya önem vermezler, maddiyattan önce maneviyat ön plandadır. Çok cömert oluşları bazı durumlarda başlarına dert olabilir. Yükseleni terazi olan bir bayan mutlaka güzel ve bir erkek te mutlaka yakışıklı olacaktır. Genellikle vücutları ince, biçimli ve uzundur. Saçları sarı ve açık kahve tonlarındadır. Yüzleri oval, hatları açık ve belirgin olup tenleri buğday renklidir. Yüzleri ve vücutlarındaki uyumla diğer insanların dikkatini çekerler.

Terazi Burcu
Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri – Terazi Burcu Kadını – Burç Uyumu

Terazi burcu kadını ve Koç burcu erkeği

Eğer karşıtlıkların birbirini çektiği doğruysa, bu ilginç ilişki çok şanslı demektir. Çünkü hiçbir burç Teraziye Koç kadar ters olamaz. Koç insanı azimli ve atılgan bir tiptir ve hiçbir engel tanımaz. Seks, hayatında büyük rol oynadığı için, kadının ihtirasını sezecektir. Diğer yandan çoğu yakın arkadaşı ve tanıdığı, sizde kıskançlık uyandıracaktır. Koç burcu erkeği, tarafların rolleri hakkında eski moda hükümlere eğilimlidir.

Kadının ortak sorumluluk, doğruluk ve aynı haklara sahip olma çabaları, onun erkeksi güvenini kolayca zedeleyecektir. Diğer yandan hiçbir şekilde onun mükemmel ev idaresine karışmayacaktır.

Tersine, bundan coşku duyar ve idare için size gerekli her şeyi sunar. Kadının estetik kaygılarını tatmin edebilmek için çok para harcayabilir. Koç burcu erkeğinin kıskançlığı ne yazık ki kendisinin onunla ya da bununla flört etmesine engel değildir. Kendine güveni daha çok 'erkekliğine' bağlıdır. Korkmanız gerekmiyor ama siz Terazi burcu kadını için sıkı ahlaki prensipler içerisinde evlilik, sonsuz sadakat demektir.

Terazi burcu kadını ve Boğa burcu erkeği

Boğa burcu erkeği, ona sunduğunuz güzel yuvayı sever. Eşinin şık görünümünden hoşlanır ve sizi güzel giysilerle şımartır. Sanatsal duyarlılığınızı sevecek ve sizi sık sık tiyatroya davet edecektir. Boğa burcu erkeğiyle bazı şeyleri paylaşmak, mutlu bir ilişki için şarttır.

Boğa erkeği, sert gibi görünse de kısa zamanda sert kabuğunun altında saklı kalan ince ve hassas yapıyı fark edeceksiniz. Hızlı karar veren biri değildir.

Ama bu sizin kendi cesaretsizliğinize öyle büyük zararlar vermeyecektir. Boğa burcu erkeği, itina ihtiyacınızı tatmin etmeyi bilir. Seve seve koruyucu rolü üstlenir ama diğer yandan eşinin de daima yanında olmasını ve onunla ilgilenmesini ister. Çevrenizde çok arkadaş bulunmasına ihtiyacınız olduğu için hakimiyeti eline almamasına dikkat etmelisiniz.

Evcimenliğini, zaman içinde inandırıcı alternatiflerle başka yöne yönlendirmelisiniz. Aksi halde sadece sizin güzel yemekleriniz ve soğuk bir birayla mutlu olacaktır. Düşünsel olarak ondan daima birkaç adım ileride olacaksınız, daha doğrusu olmalısınız. Ancak onun tedbirli davranışları, sizi bazı ani tepkilerden koruyacaktır.

Terazi burcu kadını ve İkizler burcu erkeği

Şakacı, akıllı, duygusal yönden zengin ve mizah dolu olduğu için üzerinizde büyük bir etki yaratacaktır. Onun olduğu yerde, sıkıntıya yer yoktur. Sizinle mükemmel sohbetler eder. Yine de iç dünyası karanlık bir yöne sahiptir: Bir dakika bile yerinde duramaz ve daima sahneye çıkış şeklini değiştirir.

İkinizin burçları da hava grubundandır ve bu nedenle özgürlüğü seversiniz. İkizler erkeği, size ihtiyacınız olan tüm özgürlüğü verecektir.

Çok yönlü ilgi alanlarınıza saygı duyar, hatta mesleğiniz yüzünden evlilikten feragat etseniz bile. Akıllı, azimli ve onu teşvik eden bir kadın ister. Daima, yeninin ve maceranın arayışı içindedir, ta ki kendine dünyada sağlam bir yer bulana kadar. Kendini tümüyle onun rüyalarının kadını olarak ithaf etmek, bir kadın için çok zordur. Çocuk sahibi olmadan önce, baba rolü için yeterince olgun olup olmadığına emin olmalısınız.

İkizler erkeği, gece hayatına düşkündür. İkiniz de sosyalliği çok sevdiğiniz için büyük bir ihtimalle aynı insanlarla anlaşabilir ve aynı partilerde eğlenebilirsiniz. Evde durmak yerine, tek başına dışarı çıkması sizin için iyi bir şeydir. Sanat ve müzik konusunda ortak ilginiz, bazı ortak teşebbüsler için bir çok olanak sunar.

Terazi burcu kadını ve Yengeç burcu erkeği

Yengeç burcu çok gizemlidir. Bir an melankolik ve depresifken diğer bir an gülüşüyle insanları telkin eder. Bir an çok duyarlı, diğer bir an çok soğuktur. Bu da sizde nefret duygusu uyandırır. Tüm istikrarsızlığına rağmen, çok duyarlı bir insandır ve en derin duygularını meraklı bakışlardan korur.

Tersine siz dışa dönük bir tipsiniz, hızla ve düşünmeden önemli konulan herkese açabilirsiniz. O ise, bütün bunları bir kamera gibi kaydedip saklayacaktır. Sizin bağımsızlık ihtiyacınızın, aşkı yaraladığı konusunda suçlamalarda bulunur. Sosyalliğe olan eğiliminizi yüzeysellik olarak nitelendirir.

Sık sık söylendiği gibi siz ayrı dünyaların insanısınız. Siz dışarı çıkmak istediğinizde, o evde film seyretmek ister. Siz, geleceğe iyimser baktığınızda, o varolandan şikayet eder ve geçmişe özlem duyar. Bir Yengeçle paldır küldür bir evliliğe atılmamak gerekir. O, anlık heyecanlarla davranan bir tip değildir. Yine de bir Yengeçle evlenmek zorunda kaldıysanız, sizin mutlu olmanız için her şeyi yapacaktır.

Onu yönlendireceğiniz bir yuvayı sever, ev ile bahçede yararlı olacaktır. Yengeç burcu erkeği mükemmel bir baba ve damattır. Anneniz, onun uysallığı ve terbiyesine hayran olacaktır. Yaşlı kadınlarla iyi geçinir.

Terazi burcu kadını ve Aslan burcu erkeği

Aslan burcu erkeği, Terazi burcu kadınının isteyebileceği her şeye sahiptir: Hoşgörülü, iyimser, güçlü ve tutkuludur. Sadece odaya girişi bile, kalbinizi hoplatır. Hayran olacağınız bir erkek ve romantik bir aşıktır. Sizi el üstünde tutacaktır.

Kimse bir kadın olma duygusunu size bu kadar yoğun yaşatamaz. Onun yanında aşk, hiç bir zaman tek düze olmayacaktır.

Ama dikkat! O, doğasında liderlik olan bilidir. Size hükmetmek ister. Ve siz kendinize bir şeyin öğretilmesine dayanamazsınız. Karşı çıkışlara sadece sakin, küçük hücresindeyken dayanabilir, ama açık bir yerde asla. Hükmetme isteğine karşın sizi ilahlaştıran bir erkeğe sahip olacaksınız.

Sizi arkadaşlarına gururla tanıştıracaktır. eğer bir kadın için bilinen zayıflıklara sahip olursanız, kendi kibrini pohpohlayacaktır. Terazi burcu kadını ona, hayatının tek erkeği olduğuna dair güvence verirse, etrafınızdaki birçok arkadaş onu rahatsız etmeyecektir. Böyle ön planda olan güçlü bir kişiliğin bile, çok fazla aşka ihtiyaç duyması sizi şaşırtacaktır. Ona gerekli itinayı göstermezseniz, çok kötü bir insan olabilir. Her şeye rağmen size sadık ve güvenilir bir eş olacaktır.

Terazi burcu kadını ve Başak burcu erkeği

O, annenizin çok hoşuna gidecektir. Özenli, titiz, doğru, tutumlu, tutucu ve nazik. Ama ya sizin? İlk görüşte aşık olmazsınız. Başak erkeğiyle bir ilişki çok zaman alır. Onunla ilgilenmek zorundaysanız, ilk adımı atması için beklemek zorundasınız.

Abartılı özeni ve temizlik çılgınlığı, yaşam dolu Terazi burcu kadınını en azından rahatsız edecektir. Ancak doğruluğunun olumlu yanları vardır.

Finansal sorunlar çekmezsiniz. Ancak bu sizin tüm isteklerinizi yerine getirecek anlamına gelmiyor. Bunun için fazla tutumludur. Siz de onun kadar ilgili olursanız, size sadık bir arkadaş olur ve iyi öğütler verebilir. Ancak ondan hiç bir şekilde heyecanlı olmasını beklemeyin. Hiç kimse Başak burcu erkeğini risk içeren bir maceraya sokamaz. Her şeyi uzun süre analiz eder, sonunda ise ağzından çıkan kelime 'hayır' olur.

Bu, arkadaşlarını ve sevgilisini seçerken de geçerlidir. Sizi onun kariyerine faydanız olması nedeniyle seçmediyse, yakında karanlıklarda kaybolacaktır. Ne bir 'parti aslanıdır' ne de 'seks kabadayısı'. Kadınların arzusunu uyandırmadığı anlamına gelmemelidir. Bu nedenle de yabancılaşacağından korkmamalısınız. Ona göre çocukların, mutlak olmamakla beraber, özel bir anlamı vardır. Vaftiz amca rolünü de sever.

Terazi burcu kadını ve Terazi burcu erkeği

Aynı burçta doğmuş iki insanın kural olarak bitmez tükenmez benzerliklerine rağmen, geçinemeyeceği söylenir. Ama her zaman olduğu gibi kuralların istisnaları da vardır. Terazi-Terazi ilişkisi bunlardandır. Terazi burcu erkeğini karşı koyulmaz bulacaksınız. Siz estetiği seversiniz ve o da cazibe doludur. Güzel bir kitapla ilgili ilginç sohbetleri takdir edersiniz, işte karşınızda bir entellektüel. Aynı zamanda sizin gibi çok ateşli de olabilir.

Evininizi tam bir uyum içinde, mükemmel bir şekilde yerleştireceksiniz. Sizin kadınsı yürüyüşünüz ona çok çekici gelir. İkiniz de kötü kavgaları engellemeye çalışırsınız. Bu kadar uyura içinde sorun çıkabilir mi? Evet sadece zayıflıklarınızın bulunduğu noktada. Terazi erkeği, diplomasinin bir gereği olduğunu düşünürse, yalanlara sarılabilir. Ayrıca hoş sohbete ve ilgiye çok ihtiyacı olduğu için bazı flörtlere eğilim gösterecektir. Ancak bunları zararsız oyunlar olarak dikkate almalısınız, tıpkı sizinkiler gibi.

Özgürlüğüne düşküdür ve beraberliğinize rağmen, kendisine zaman ayırmaya çalışacaktır. Ancak sonra daha büyük bir enerjiyle geri dönecektir. Ondan bu özgürlüğü almaya çalışmayın.

Terazi burcu kadını ve Akrep burcu erkeği

Saldırganlığı, hiddeti, küstahlığı ve cinsel dayanılmazlığı yüzünden, ondan nefret edebilirsiniz. Ya da saldırganlığı, hiddeti yüzünden sevebilirsiniz. Akrep burcu erkeği hiçbir koşulda uzlaşmaz. Ya hep ya hiç. Ama belki de onun hipnoz etkisine kurban gidebilirsiniz.

Bir Terazi burcu kadını olarak onun kararlılığından etkileneceksiniz. Siz uzun süre düşünüp taşınırken, o neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir, amacına sabır ve inatla ulaşır.

O, gücü sever. Her durumda size hükmetmeye çalışacaktır. Sizi başka bir erkekle kesinlikle paylaşmayı istemez. Ölesiye kıskançtır.

Eşitlik ona yabancı bir kelimedir. Eşi, evi ve ocağıyla ilgili olmalıdır. Buna karşın onun özgürlüğe ihtiyacı vardır. Uyum yeteneğinizi hiçbir ilişkide, Akrep erkeğiyle olan ilişki kadar zorlamak zorunda kalmazsınız. Kendine kolayca düşman edinir, hiç bit kavgadan çekinmez ve çok kincidir. Birlikte yaşamayı zor kılan özellikleri, işinde ona başarı getirecektir. Akrep burcu erkeği büyük lafların insanı değildir. Bunun için sekste istediğinizden daha fazlasını elde edeceksiniz. Onun ihtirasını kaldırabilecek çok az kadın vardır.

Terazi burcu kadını ve Yay burcu erkeği

O, şanslı biridir. Kendini daima iyi hisseder ve çoğu kadın olan bir sürü arkadaşı vardır. Onun hayatındaki tek kişi olmamaya katlanabilmelisiniz. Ama belki de sevdiği tek kişi olabilirsiniz. Sizi etkilemeyi her koşulda bilir. O, romantiktir ve duygularızın insanıdır. Her gün onun için yeni olasılıklarla doludur. Kalbinde, daima özgürlüğünü her şeyden çok seven bir çocuk ruhu taşır.

Güzel bir ev gibi hoş şeyler sizin için çok şey ifade eder, onun için bunlar önemli değildir. Ona mobilyalı bir öğrenci odası bile yeterli olabilir. Amaçsız teşebbüsleri, sınırsız iyimserliği ve coşkusuyla yine de çevresinde neler döndüğünü bilir.

Bir hayalci ya da ütopyacı değildir. Doğrudur ve fikirlerini söylemekten çekinmez. O, güneş battığında yaşamaya başlar.

Tıpkı sizin gibi o da başkalarının bakış açısını anlamaya çalışır. 'Yaşa ve yaşat' onun parolasıdır. Finans konusunda da değişik tutumlar sergileyebilir. Parayı elde etmeyi bilir, ama kısa zamanda bunu riskli yatırımlarla oyuna sokar. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, çocukları yetiştirmede yardımın sadece bir gece öpücüğü olacağını bilin.

Terazi burcu kadını ve Oğlak burcu erkeği

Oğlak burcu erkeğine, ondan ne istediğinizi fazla dolambaçlı ifadelere girmeden açıkça söylemelisiniz. İnisiyatifi ele alması gerektiğinde, reddedilme korkusu duyar. Sizin gibi hayat dolu bir kadın için böylesi bir zorluk biraz öfkelendiricidir.

Siz severek doğal davrandığınız ve duygularınızı izlediğiniz halde, o devamlı mantığını dinler. Birçok insanın olduğu bir topluluğa değer vermemenize rağmen, o çekingendir.

Siz güzel şeylerle ilgilenirsiniz ama bu o konuda tutumludur. Oğlak burcu erkeği genellikle gelenekseldir, ailesiyle bağları sıkıdır, belirli kuralları vardır ve her riskten kaçar. Meslek, onun için ilk sırada yer alır. Sizden onun kariyeriyle ilgilenmenizi bekler ve öğüt ister. Sizin için özel yaşam kutsaldır, ama ne istediğini bilen erkekler sizi etkiler. Eğer sizi seçerse, cinsel açıdan da sizi mutlu edecektir. Cinsel gücünden gurur duyar ve bir maraton koşucusunun gücüne sahiptir. Dürüstlüğünü merak etmenize bile gerek yok.

Terazi burcu kadını ve Kova burcu erkeği

Kova burcu erkeğinin sevgilisi veya karısı olmadan önce onun arkadaşı olmalısınız. Aklın sesini dinleyen bir erkektir. Eğer duygusal olarak yakınlaşabilirseniz, fiziksel olarak da yanına yaklaşılabilir. Cinsel doyuma ancak duygusal uyumu sağladığınızda erişeceksiniz. Ve böyle bir şeyde bir gecede olmaz.

Siz Terazi burcu kadını için bu uyumu sağlamak çok zor olmayacaktır. İkiniz de gerçeklik ve eşitlik arayışı içindesiniz.

Herhalde birbirinizi Greenpeace gösterilerinden tanıyorsunuz. Politik liderler, size çok anlam ifade etmiyor. Kova burcu erkeğinin evin pratik sorunlarından çok, toplumsal sorunlarla ilgilenmesini de anlayışla karşılamalısınız. Hem zaten siz de ilerleme taraftarısınız ve severek onun kararından dönmeyen bir devrimci olursunuz. Kova erkeği, etrafına yaydığı heyecanı ve okuma sevgisiyle çevresine havariler toplamayı başarır. Sizin gibi o da insanlara değer verir.

Bu insanların içinde egzotik tiplerin bulunması, sizin içinde ilginç bir çevre oluşturacaktır. Eğer Kovayı avlamayı başardıysanız, onu kendinize bağlamaya kalkışmayın. Özgürlüğünü sever. Sizin gibi sakinliği ve güzel biri için bu hoş olmayabilir. Ama eve gelmediği zaman endişelenmeyin. O, tanımadığı kadınlara ilgi duyar ama özünde dürüsttür. Kova erkeği idealist olmasına rağmen, romantik değildir. Ona ayak uydurmak çok yorucudur ama buna değer. Evde çocuklarınız varsa, onu daha sık evde görürsünüz.

Terazi burcu kadını ve Balık burcu erkeği

Balık burcu erkeği, sembolü balık gibi, yakalanması zordur. Onunla yaşanacak bir çok zıtlığa hazır olmalısınız. Anlık yaşar ve fikrini bir saniye içerisinde değiştirebilir. Sizin gibi o da sevdiği insanları yüceltir ve gerçeklik ona göz kırptığında, iki gözünü de kapar. Romantik ve hayalcidirler.

Öte yandan o, canlılığı ve duygusallığıyla kadınları çeker. Terazi kadını her şeyi altıncı hissiyle hemen anlayacaktır. Onu cesaretinizle kırmamaya özen gösterin.

Eğer bir Balık burcu erkeğiyle beraberseniz, onun bütün zamanınızı alacağını bilin. Kendi kariyerinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz, ondan daha başarılı olmanızı kaldıramaz.

Zor işlere yatkın değildir. Bunun için lüks ihtiyaçlarınızı karşılayacak büyük mesleki başarıları ondan beklemeyin. Ayrıca kendinizi ona kurban edişinize, dürüstlükle karşılık vermesini boşuna beklemeyin. Tam tersine Balık erkeği başka kadınların cazibesine hiç dayanamaz.

Terazi Burcu Özellikleri – Terazi Burcu Erkeği – Burç Uyumu

Terazi burcu erkeği ve Koç burcu kadını

Birçok ortak yönünüz var ama bunlar, uzun süreli ve sıkı bir beraberliğe girmenin zorluğunu yenmeye yetecek kadar fazla değil. Ama yine de denemeye kalkışırsanız, savaşçı doğası karşısında hazırlıklı olmalısınız. Hücumu seven Koç kadını, sizin gibi barışçı bir insanın sinirlerine dokunabilir.

Kendini bilen, dinamik, kendinden emin ve zekidir, onun bu özellikleri sizi şaşırtacaktır. Duyarlı değildir ve bu sizin gibi diplomatik değerlere sahip bir erkeği rahatsız edebilir. Siz, Koç burcu kadınını cazibenizle etkiliyorsunuz.

Zevkli bir ev döşemek ve mükemmel yemekler hazırlamak onun için sorun olmayacaktır. Koç kadını aynı zamanda iyi bir konuşmacı ve ev sahibidir. Koç burcu kadını, doğru erkeği bulduğundan emin olursa, sizin için her şeyi yapacaktır. Eşinizi olduğu gibi kabul etmeniz çok iyi, çünkü birisinin onu şekillendirmeye çalışmasına dayanamaz. Çocukların onun hayatında önemli bir rolü yoktur.

Terazi burcu erkeği ve Boğa burcu kadını

Eğer Boğa burcu kadınım şimşek gibi, canlı bir yaşam arkadaşı olarak düşünüyorsanız, büyük bir olasılıkla şaşıracaksınız. Boğa kadınları genelde çekingen, bilimsel ve gerçekçidirler. Ama ilk görüşte karar vermeyin. O tutku derecesinde inatçı ve dik kafalı olabilir. Sizin gibi, o da Venüs tarafından yönetilir ve ehramları seven duygulu bir aşıktır. Sadece cazibeniz Boğa kadınını kazanmaya yetmeyecektir.

Sevgili seçiminde titizdir. Ayrıca çok sahiplenicidir. Ve Terazi burcu yaratılışınızın etkisiyle, başka kadınlara baktığınızı görürse, bunu kabullenmeyecektir. Onu hızlı olmaya teşvik etmeye çalışmayın. Bunun için anlayışlı olmadığınız zamanlarda bile yöntemli bir iş ritmine ihtiyacı vardır. İkiniz de sanata meraklı olduğunuz için, ortak ilgi alanları bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

Ayrıca Boğa kadını çevresinde güzel eşyaların bulunmasından hoşlanır. Eviniz bir zevk örneği olacaktır. Sevgilisini şımartmak, onu mutlu eder. Akşam eve geldiğinizde biranız ve banyonuz hazır olacaktır. Çocuklarla iyi anlaşır. Boğa burcu kadınının özenli çalışma biçimi, evin kasasıyla ilgilenmesine de yardımcı olacaktır. Paraya, size göre daha çok değer verir ve korur.

Terazi burcu erkeği ve İkizler burcu kadını

İkizler burcu kadını birçok açıdan size çok benzer. Ortak espri anlayışınız, zeka dolu konuşmalardan aldığınız zevk, birbirine yakın politik görüşleriniz, aynı derecede güçlü özgürlük ve tanınma ihtiyacınız vardır. İkizler burcu kadını, ilk anda anlaşacağınız, daldan dala konan bir tiptir.

Cinsel cazibesini nasıl kullanacağım bilir ve fantazilerini ön plana çıkarır. Sizin gibi İkizler kadınının da kendini iyi hissetmesi için olabildiği kadar çok insanla ilişkiye girme ve konuşma ihtiyacı vardır. Ona göre, sohbet etmekle flört etmek arasında çok büyük farklar yoktur.

Ama siz de buna karşı değilsiniz. İkinizin de lükse eğilimi olduğu için, yemek yemek istediğinizde, sık sık pahalı bir lokantaya gitmek zorunda kalacaksınız.

İkizler burcu kadını aslında pek iyi bir aşçı olarak isim yapmamıştır. Ayrıca iyi bir finansçı da olduğu söylenemez. İlişkinizin tek sorunu, ikinizin de ruh hali olacaktır. Kendi doğanızı kontrol etmeye çalışın ve ihtiyacı olduğunda ona anlayışlı davranın. Eğer böyle olursa iniş ve çıkışlarınız birbirini tamamlayıp dengeleyecektir.

Terazi burcu erkeği ve Yengeç burcu kadını

Yengeç burcu kadınının tutarsızlığı sizi rahatsız edebilir. Yengeç burcu insanları ruh hallerine bağlı olarak değişebilirler. Kabuğunu kırıp içini görmek, çok az kişiye nasip olur. Onu kazanmak için zamana ihtiyacınız olacak. Saygıya ihtiyacı vardır ve eleştirilmeyi kaldıramaz. Bunun için ironik ve esprili dilinizi tutun. Masrafları konusunda yaptığınız şakalar konusunda sizi asla affetmeyecektir.

Güvenlik ve rahatlığa karşı şiddetli bir ihtiyaç duyar. Suç işlemek onun için iğrenilecek bir şeydir ve sizin parayla olan ilginizi biraz düşüncesiz bulur. Onu yönetip ona yol gösterecek bir erkeği arar.

Yengeç burcu kadınını kendinize bağlamayı başardıysanız, bundan asla pişmanlık duymayacaksınız.

Mesleki sorunlarınız karşısında gerçek bir dert ortağı olması, onun için fedakarlık anlamına gelmez. Sizinle beraberken duyduğu gerçek mutluluk herşeyi telafi eder. Anne ve babasının da doğal olarak karıştığı uyumlu bir aile yaşantısına çok değer verir. Kırk yaşındayken bile, bir karar vermek için annesinin öğütlerine ihtiyaç duyacaktır. İnisiyatifi ele geçirmeli ve onu, kendi dört duvarı arasından çıkarmaya çalışmalısınız. Kendisi nasıl erkeği için varoluyorsa, ondan da kendisi gibi kayıtsız şartsız bir sadakat bekler. En iyisi zararsız flörtlerden vazgeçin.

Terazi burcu erkeği ve Aslan burcu kadını

Bir kadına hükmetme ihtiyacınızın olmaması iyi bir şey. Böyle bir şeyi Aslan burcu kadınıyla birlikteyken asla başaramazsınız. Hatta gelecekte bunun tersi bile gerçekleşebilir. Kendinizi ona tapan çok sayıdaki insandan ayırd edebilmek için savaşmak zorunda kalacaksınız.

Bir Aslan burcu kadını tarafından fethedildiyseniz, bu sizin güveninizi arttıracaktır. Ama ona kocasının yanında yer alan kadın rolü yetmez.

O, bağımsızlığınızı tehdit edecek ilişkiler kuracak ve onları bitirecek, size yeni uğraş alanları yaratacaktır. Eşi kabullenmese bile, o bu konuda değişmeyecek, eleştirilere izin vermeyecektir. Kendini gösterme ihtiyacı, size pahalıya patlayacak. Mücevherleri, göze çarpan kıyafetleri, pahalı hediyeleri ve ilginç hediyeleri sever.

Terazi burcu erkeği ve Başak burcu kadını

Başak burcu kadınıyla evli olmanın kolay olmadığını istatistikler bile kanıtlayabilir. Evlenmemiş kadınların çoğu bu burçtandır. Bu onun mükemmeliyetçi olmasına ve mükemmel özellikleri aramasına bağlıdır. Yine de onun dikkatini çekmeyi başarıp kendinizi ona aradığı kişi olarak tanıttıysanız, zayıflıklarınızı ve hatalarınızı görmezlikten gelen ideal eş olacaktır. Siz de pek farklı sayılmazsınız.

Disiplini ve özeniyle üzerinizde olumlu etkiler bırakacaktır. Uzun süredir geliştirdiğiniz fikirlerinizi gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyacınız var. Flörtler konusunda da kendinizi kontrol altına almalısınız.

Değer verdiğiniz huzurunuzu bozmamak için, yalan söyleme alışkanlığınızdan da vazgeçmelisiniz. İkiyüzlülüğü kaldıramaz. Acı verse bile gerçeği söyleyin.

Onun açıklığı finansal konularda sizin için faydalıdır. Çok iyi bir idareci olabilir ve aile bütçesine önemli miktarda para getirecektir. Başak burcu kadını tutkulu değildir. Ona seks konusundaki sabit fikirlerini değiştirmede yardımcı olabilirsiniz.

Terazi burcu erkeği ve Terazi burcu kadını

Aynı burçtan olan insanlar arasındaki ilişkilerin başarısız olacağı yargısı Terazilerde geçerli değildir. Tam tersine birbirlerine çok uyarlar. En baştan itibaren öyle iyi anlaşırlar ki daha önceden bir yerlerde karşılaştıkları hissini içlerinden atamazlar. Reddedilmez gülümsemesi sizi hemen çekecektir.

İkinizin de hayata bakış açısı olumludur ve ikiniz de neşeye ekmek kadar ihtiyaç duyarsınız. Bütün dost ve tanıdıklarınıza rağmen siz, onun hayatında ilk yeri alırsınız.

Ama onun için, sizinde böyle hissettiğinizi bilmek çok önemlidir. Yani aranızda sır kalmamalıdır. O, bütün istek ve endişelerinizi açabileceğiniz bir kadındır. Bu tür durumlarda taraf olacak ve güveninizi kötüye kullanmayacaktır. Ama bu yine de kararınızı hızlandırmaz. Sonuçta o da bir Terazi! Terazi burcu kadını kalbinden ne geçerse onu söyler. Bir şey yada birisi onun değerlerine uymuyorsa, bunu saklamaz.

İkiniz de severek dışarı çıkıyorsunuz ve toplumun yarattığı zihinsel yorgunluğa ihtiyaç duyuyorsunuz. Ama akşamlarınızın aynı derecede zevk alarak, rahat evinizde de geçirirsiniz. Mükemmel bir ev kadını olarak, iş, eş, ev işi ve çocukları bir arada götürmeyi başarır ve kimseye bu yüzden acı çektirmez.

Terazi burcu erkeği ve Akrep burcu kadını

Bu ilişkide çok dikkat etmelisiniz. Onun kişiliğine göre sizinki fazla acımasızdır. Onunlayken biraz sonra ne olacağını bilemezsiniz. Üzgünse, onunla bir kelime bile konuşamazsınız. Ama ruh hali iyiyse, farklı ve içten bir eş olur.

Kızdığında ise ağırbaşlılığından eser kalmaz. Zayıf noktalara dikkat eder. Ona yaklaşabilmek için bazı şeyleri saklamak gerekir. Gururu incinirse, kinci ve tehlikeli bir düşman olur.

Güzel bir kadınla iyi niyetli bir konuşma bile, onun kıskanmasına yeter. Ona her konuda güvenebilirsiniz, ama onun sevgilisine bile açmayacağı şeyler olacaktır. Sizden farklı olarak özel yaşamını herkesten gizli tutar. Hiçbir burç Akrep burcu kadar duygulu değildir. Erotik ve kibirlidir. Siz ona uygun bir eşsiniz.

Terazi burcu erkeği ve Yay burcu kadını

Onunla kesinlikle sıkılmayacaksınız. Eğer bir Yay kadınını kendinize bağlayabildiyseniz, onun özgürlüğüne saygı duymalısınız. Ama zaten siz de özgürlüğünüze değer veriyorsunuz. Bu, başkalarını incitmek istediği anlamına gelmez. Ama hassas noktalara dokunmayı da hep başarır.

Sakın ona emir vermeye kalkışmayın. Kocasının öğüt ve uyarılarını asla dinlemeyecektir.

Aslında Terazi burcu erkeği için bu anlaşılması zor bir şeydir. Ama haksız olduğu zaman, bunu hemen kabul edecektir. Eğer rahat ve hoş bir evi seviyorsanız, evin dekorasyonunu sizin ele almanız gerekiyor. Sonuca değer verecektir, ama o, bir seyahat çantasıyla da yaşayabilir.

Terazi burcu erkeği ve Oğlak burcu kadını

Oğlak burcu kadınının ayağı yere sağlam basar. Duygu dünyasında dingin olmaya çalışır. Ama siz onun zevkinden, zekasından ve yüksek hedeflere angaje olmasından öyle etkileneceksiniz ki, bu konuda inatçı olacaksınız. Eğer ilişki konusunda ciddiyseniz, buna değer.

Kısa bir macera için doğru kişi değildir. Ama doğru eşi bulduğunda onun için her şeyi yapar. Oğlak burcu kadını, güçlü, başarılı ve hayran olacağı bir erkeğe ihtiyaç duyar.

Bunun için göstereceği gayret, son derece dürüst olacaktır. Özgürlüğü seven bir erkek olan siz Teraziye tüm ilgisini verecektir. Yalnız başınıza dışarı çıktığınızda, tam bir açıklama bekler. Kaçamaklara tolerans göstermeyeceği açıktır.

Terazi burcu erkeği ve Kova burcu kadını

Kova burcu kadınının, entelektüel ve sosyal bir meydan okumaya ihtiyacı vardır. Terazi burcu erkeği onun hareketli yaşamına ayak uydurabilecek yapıdadır. Cesaretle inançlarına sadık kalmasını, anlayışla karşılarsınız yine de farklı düşüncede olsanız bile bu, ilişkinizde bir kopmaya yol açmayacaktır. Ayrıca ona bunun karşılığında çok fazla özgürlük vermek zorundasınız.

Kova burcu kadını maneviyata önem veren bir insandır. Evlilikten uzun süre kaçınacaktır, çünkü güvendiği kişi konusunda kesinlikle emin olmak ister.

Bu ona, arkadaşlık ve aşk arasında ne kadar keskin bir ayırım çizgisi çektiğine bağlı olarak zor gelecektir. Cinsel çekim onun için sadece derin bir arkadaşlığın uzantısı olabilir.

Terazi burcu erkeği ve Balık burcu kadını

Sizin koruma iç güdülerinizi uyandıracak bir kadındır; yumuşak, duygusal, hayalci, büyüleyici. Kendini size bırakıp liderliği devrettiğinizde, kendinize güveniniz tartışmasız bir şekilde artacaktır, çünkü siz doğuştan lider ruhlu biri değilsiniz. O kadar hassastır ki, yanlış bir kelimeyle onu kırmamaya dikkat etmelisiniz.

Huysuz bir insan olduğunuz için, onun düşüncelerindeki gelgitler ve duygusal iniş çıkışlar karşısında anlayışlı olmalısınız.

Balık kadınına, erkeğini şımartmak büyük zevk verir. Sanatsal yeteneklere ilgisi nedeniyle, evini sizin zevkinize göre döşemeyi iyi bilir. Seks güdüleri kaçamaklar yapmasına neden olur. Onun biraz çocuk saflığı taşıyan yardımseverliği, yanlış arkadaşlar tarafından sık sık istismar edilecektir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.