Gıda Hattı

Temmuzda asgari ücret zam olacak mı? Asgari ücret 2022 ne kadar olacak?

16 Haziran 2022, 11:13
Paylaş
Temmuzda asgari ücret zam olacak mı? Asgari ücret 2022 ne kadar olacak?
Asgari ücrete Temmuz'da ikinci zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık. Vatandaşını enflasyona ezdirmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, Asgari Ücret Komisyonu toplantısına dikkat çekti. Bakan Bilgin'de yaptığı değerlendirmede ara zam konusunda Temmuz ayını işaret etti. Peki, temmuzda asgari ücret zammı olacak mı? Asgari ücrete zam yapılacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı? Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık! Vatandaşını enflasyona ezdirmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, Asgari Ücret Komisyonu toplantısına dikkat çekti. Peki, Asgari ücrete zam yapılacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı? Detaylar haberimizde...

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Temmuzda bütün vatandaşlar için değişim yaşanacak. Bu noktada asgari ücret zammı hakkında kesin kararların temmuzda çıkması bekleniyor. Temmuza az bir zaman kala rakamlar hesaplandı.

Vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği yönündeki çalışmaların başladığı geçtiğimiz günlerde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Bu noktada enflasyon oranları ışığında masada yeni rakamlar var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, TİM Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada temmuz zammı ve asgari ücreti değerlendirdi:

"Asgari ücreti yüzde 200'e yakın, dolar cinsinden ise yüzde 100'e yakın artırdık. Rasyonel gerçeklerle izah edilemeyecek fiyat artışlarına karşı hukuki ve idari tedbirler geliştiriyoruz. Temmuz ayında da enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 MADDEDE DİKKAT ÇEKEN REFAH ARTIŞI AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada şu 3 ifade dikkat çekti:

1. Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretliler rahatlatılacak.

2. Yılbaşında tüm çalışanların durumları gözden geçirilerek, herkesin hakkını alması sağlanacak.

3. Sosyal yardım şemşiyesi genişleterek hiçbir vatandaş enflasyona ezdirilmeyecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ‘Enflasyon tahribatlarına karşı çalışanları korumak vazifemiz. Özel sektör emeklileri de dahil, temmuzda bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Türkiye gerçekleştirecek durumdadır’ dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.