AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol

TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol
19 Ekim 2017, 17:51

TEMA Vakfı’nın Genel Müdürlük görevine Oben Akyol getirildi. TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Oben Akyol’un bilgi birikimi ve deneyimiyle vakfa önemli katkılar sağlayacağına inandığını bildirdi.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) yeni Genel Müdürü Oben Akyol oldu.

oben-akyol-deniz-atac-gidahatti
TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç - Genel Müdür Oben Akyol

“Doğa için çalışacak olmak heyecan verici”

TEMA Vakfı Genel Müdürlüğü görevini üstlendiği için büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Akyol, doğa için çalışacak olmanın kendisine büyük bir heyecan verdiğini belirtti. Akyol, “25 yıldır bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı’nın yeni Genel Müdürü olarak göreve başlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Ülke genelinde 650 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, tüm bilgi birikimimi ve deneyimimi başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkların korunması için kullanacağım” dedi.

Oben Akyol ile “Fıstığımız Bol Olsun” gibi önemli bir projede uzun süre birlikte çalıştıklarını bildiren TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç da, “Kendisi ile Vakfımızı tanıyan değerli bir ismin ekibimize katılarak çalışmalarımıza profesyonel katkı sağlayacak olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu görevlendirmenin gelecek dönemde TEMA Vakfı’nın gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

oben-akyol-tema-gidahattiOben Akyol kimdir?

1966 doğumlu Oben Akyol, İzmir Tevfik Fikret Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Fransa’da bulunan Akdeniz Agronomi Ensititüsünde (Institut Agronomique Mediteranéen) Gıda Ekonomisi üzerine yüksek lisans yapan Akyol, 1994 yılında aynı Enstitüde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

nestle-bina-gidahatti1996’da Nestlé Türkiye’de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başlayan ve ilerleyen yıllarda Nestlé Türkiye’de farklı görevler üstlenen Oben Akyol, son olarak Nestlé Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü olarak çalıştı.

Evli ve bir çocuk babası olan Oben Akyol, Fransızca ve İngilizce biliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.