Gıda Hattı

Teknoloji devi Apple’dan ilginç bir hamle! Depresyon ölçerli iPhone için çalışmalar başladı

23 Eylül 2021, 17:13
Paylaş
Teknoloji devi Apple’dan ilginç bir hamle! Depresyon ölçerli iPhone için çalışmalar başladı
Apple’dan önemli bir adım geldi. iPhone cihazında kullanıcısının moralini bozuk olup olmadığını anlayabilecek bir teknoloji geliştiriliyor. Teknoloji için çalışmalara başlandı.

Yeni iPhone modelini geçtiğimiz hafta Apple kullanıcıları ile paylaşan marka iPhone 13 ailesinde henüz raflardaki yerini alamayan yeni modelleri ile ilgili sızıntıları geliyor. Apple iPhone cihazlarına kullanıcısının moralin bozuk olup olmadığını anlayabilecek bir teknoloji hazırlayacak.

Wall Street Journal haberine göre bu özelliğe sahip olan iPhone'lar sayesinde kullanıcı hakkında bilgi toplanabilecek ve önemli bir algoritma oluşacak. Söz konusu algoritma elde edilen veriler ışığında kullanıcının moralinin bozuk olup olmadığını tespit edecek.

Apple’den açıklama gelmedi

Giderek ilerleyen Apple teknoloji sayesinde iPhone teşhis koymadan önce kullanıcının yüz ifadesini, nasıl yürüdüğünü, konuşma kalıplarını ve nasıl uyuduğunu da baz alabilecek. Bu analizler saklı kalacak ve Apple tarafından dahi görülemeyecek şeklinde sızıntılar geliyor. Oluşturulacak cihazın bu özelliğinin onay alıp almayacağı da merak ediliyor. Eğer onay gelirse hangi model de olacak bu konu şimdilik bilinmiyor. Apple kanadından da konuya ilişkin resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.