Gıda Hattı

Tayvan’dan helal gıda atağı!

3 Haziran 2020, 13:13
Paylaş
Tayvan’dan helal gıda atağı!

Tayvan’ın önde gelen helal gıda üreticileri, TAITRA öncülüğünde düzenledikleri online lansman ile sertifikalı yeni ürünlerini tanıttılar. Söz konusu ürünler arasında GDO'suz mısırdan imal edilen popcorn'dan, meyve çaylarına, gıda takviyelerinden, cilt bakım ürünlerine kadar farklı ve zengin yelpazede helal ürün seçenekleri bulunuyor.

Uzak doğu ülkelerinden Tayvan'da tarım, deniz ürünleri, işlenmiş gıda, gıda aroması, sağlıklı gıda, biyoteknoloji, eczacılık, kozmetik sektörlerinde, bin 75 helal sertifikalı üretici ve işletme bulunuyor.

Tayvanlı üreticiler, helal sertifikasına ek olarak, sahip oldukları HACCP, ISO ve diğer uluslararası standartlara ilişkin sertifikaları ile Müslüman pazarına ihraç edilen sağlıklı, güvenli, hijyenik ve bol çeşitli ürünleri ile fark yaratıyorlar.

Küresel pazarda helal ürünlere talep arttı

Dış Ticaret Bürosu ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (TAITRA) tarafından kurulan Tayvan Helal Merkezi, Tayvan’ın önde gelen Helal sektörü oyuncularının küresel Helal pazarındaki varlıklarında önemli rol oynuyor.

Tayvan Helal Merkezi, Heysong, Grape King, Royal Family, Shih Chen, Ten Art gibi Tayvan’ın 15 tanınmış Helal ürün üreticisini bir araya getirerek, “Tayvan Helal Ürünler Online Lansmanı”nı gerçekleştirdi. İlk kez düzenlenen online lansmanda; gıda, içecek, biyoteknoloji ve cilt bakım ürünleri de dahil olmak üzere Tayvan’ın seçkin Helal Sertifikalı ürünleri tanıtıldı.

Tayvan; Müslümanların en çok seyahat ettiği ülkeler arasında!

Tayvan Helal Ürün ihracatını ağırlıklı olarak Malezya, Dubai ve Endonezya’ya gerçekleştiriyor. Mastercard Küresel Müslüman Seyahat Endeksi’ne göre Tayvan, 2019 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri dışındaki ülkeler arasında Müslümanların en çok seyahat ettiği ülke konumunda bulunuyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.