AramaArama
Gıda Hattı

Tavuk Dünyası'nda son hisseler de satılıyor!

19 Nisan 2017, 18:24
Paylaş
Tavuk Dünyası'nda son hisseler de satılıyor!

Tavuk Dünyası’nın çoğunluk hisselerini 2015 yılında satın alan Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ve yatırımcılarının restoran sektöründeki iştiraki Global Restaurant Investments Sarl, kalan yüzde 47 hisseyi de satın almak üzere Rekabet Kurulu’na onay için başvurdu.

Beş yıl önce girdiği yeme – içme sektöründe kendine yepyeni bir kulvar açan ve hızlı büyümesiyle dikkat çeken Tavuk Dünyası’nın kalan hisseleri de satılıyor.

tavuk-dunyasi-1-gidahattiRekabet Kurulu’na başvuru yapıldı

2015 yılında çoğunluk hissesi alınan şirketin, geriye kalan yüzde 47 hissesinin satın alımı konusunda gerekli onay için Rekabet Kurulu’na başvuruda bulunuldu.

Tavuk Dünyası’nın çoğunluk hisseleri, 2015 yılında önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ve yatırımcılarının restoran sektöründeki iştiraki Global Restaurant Investments Sarl tarafından satın alınmıştı.

tavuk-dunyasi-gidahattiTavuk Dünyası

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 110’un üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Marka, kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla da birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, Mediterra Capital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.