Gıda Hattı

Tatil bizim için önce yemek, sonra kültür demek!

30 Aralık 2015, 12:27
Paylaş
Tatil bizim için önce yemek, sonra kültür demek!

Seyahat arama sitesi momondo, yeni yıl tatili öncesinde, turistlerin iyi bir tatil için önceliklerinin neler olduğunu araştırdı. Araştırmaya göre, havanın güzel olması ve iyi servis Türkler için başlıca öncelik. Ayrıca ‘her şey dahil tatilleri’ de dünyada en çok seven ülkeyiz.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkeden katılımcılarla gerçekleştirilen momondo’nun araştırmasının bazı ilginç sonuçları şöyle:

Önce hava durumuna bakıyoruz

Tatilden keyif almak için en çok istediğimiz şey, havanın mevsim koşullarına göre güzel olması. Araştırmaya katılanların %32’si “Hava güzel olmazsa tatilin keyfini çıkaramam” diyor. İkinci sırada ise %31’le “Kalacağım şehrin rahatlamamı sağlayacak güzel imkanlar olması önceliğimdir” diyenler yer alıyor.

momondo-tatil-www.gidahatti.comİyi tatilin anahtarı kaliteli hizmet

“Kaldığım otelin, ziyaret ettiğim restoranların veya kullandığım turizm acentasının iyi hizmet sunması iyi bir tatil için şart” diyenlerimizin oranı ise %30. Araştırmanın yapıldığı 15 ülke arasında iyi servise ne çok önem veren ülke konumundayız.

Her Şey Dahil’i dünyada en çok biz seviyoruz

Yine %30 oranındaki katılımcı, tatilimizin her şey dahil formatında olmasının şart olduğunu düşünüyor. Araştırmanın yapıldığı 15 ülke arasında her şey dahil tatili en çok tercih eden ülke konumundayız. Bu dört koşulu, %26 ile birlikte seyahat ettiğimiz kişilerle kaliteli vakit geçirmek takip ediyor.

momondo-tatil-www.gidahatti.comKültürel birikim her beş kişiden biri için önemli

Midemize düşkünlüğümüz, tatile yönelik beklentilerimizi de etkiliyor. “İyi yemek varsa tatil güzel geçer” diyenler %26 oranında. Bu oran, “Kalacağım şehrin zengin bir kültürel birikime sahip olması şart” diyenlerden %6 oranında daha yüksek.

Kadınlar alışverişi, erkekler partiyi seçiyor

Diğer yandan araştırma, erkeklerin %9’u, kadınların ise %12’sinin alışveriş imkanı kısıtlı olan şehirlere gitmeyi istemediğini ortaya koyuyor. Gece hayatına ise daha çok erkekler önem veriyor. İyi parti imkanları erkeklerin %11’i, kadınların ise %6’sı için olmazsa olmaz.

Benzer şekilde erkekler, yeni insanlarla tanışmaya da kadınlardan %4 oranında daha fazla önem veriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.