Gıda Hattı

Tat Konserve, Migros'un Harranova'daki Yüzde 50'lik Hissesini Alıyor

1 Ekim 2007, 16:35
Paylaş

Tat Konserve, Harranova Besi ve Tarım Ürünleri'nde Migros'un yüzde 50 oranındaki hisseni, 5.5 milyon YTL bedelle almayı kararlaştırdı. Tat Konserve'nin hisse devri sonrası Harranova Besi ve Tarım Ürünleri AŞ.'de yüzde 18,15 olan hisse payın yüzde 68,15'e yükselecek. Tat Konserve'den İMKB'ye yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantıda; Harranova Besi ve Tarım Ürünleri A.S.'de yüzde 50,00 oranında hissedar olan Migros Türk T.A.S.'nin beheri 10 YKr'lik 67.500.000 adet hissesinin 5.500.000 YTL bedel ile şirketimizce satın alınmasına ve iş bu hisse devri nedeniyle şirketimiz ve taraflarca imzalanacak olan hisse devir ve temlikine ilişkin her turlu sözleşme ve belgelerin imzalanması ve ayrıca hisse devir ve temlik sözleşmesi kapsamında devre konu hisse senetlerinin devir ve temlikleriyle ilgili gerekli işlemlerin takip ve sonuçlandırılması hususlarında Şirketimizi temsilen K. Ömer Bozer ve Güçlü Toker'in birlikte veya ayrı ayrı yetkili kılınmasına karar verilmiştir.

Ödeme hisse devir tarihinde peşin olarak ödenecektir. Hisse devri sonrası Harranova Besi ve Tarım Ürünleri A.S.'de hali hazırda yüzde 18,15 olan hisse nispetimiz yüzde 68,15'e yükselecektir.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.