AramaArama
Gıda Hattı

Tarımsal ilaçlama sektöründe büyük satış!

28 Mart 2019, 11:14
Paylaş
Tarımsal ilaçlama sektöründe büyük satış!

Tarımsal mücadele makinaları üretmek amacıyla 1968 yılında kurulan TARAL İlaçlama Grubu el değiştirdi. TARAL markalı ilaçlama ve pompa grubunun tüm marka, üretim, patent ve pazarlama hakları, Global Bahçe Malzemeleri Şirketi tarafından satın alındı.

Türkiye’de ilk defa tarımsal mücadele makinaları üretmek amacıyla 1968 yılında kurulan TARAL Tarım Makina ve Aletleri Sanayi A.Ş., kuruluşundan bugüne kadar ürün çeşidi ve kalitesiyle sektörün öncü kuruluşu oldu.

TARAL ailesinin en eski ve büyük üyelerinden biri olan ve 1967’de kurulmuş Veliddin Tarım’in ikinci kuşak yöneticisi Sadık Volkan Biner, 2014 yılında kurduğu Global Bahçe Malz. Tic. Ltd. Şti. ile tarım, bahçe ve ormancılık alanında dünyada önemli yeri olan CASTEL GARDEN, İGEBA, CARAVAGGİ, BRUMİ, CASTELLO gibi markaların ithalatını gerçekleştiriyor.

Taral ilaçlama grubu Global Bahçe'ye satıldı

Taral markalı ilaçlama ve pompa grubunun Global tarafından satın alındığını yazılı bir açıklama ile duyuran Biner, şunları söyledi:

“Biz TARAL markası ile büyüdük, Türk Çiftçisi için bu marka ürün adı gibi. Bazı modeller halen TARAL İlaçlama diye biliniyor ve satılıyor. TARAL’ın kurucuları olan Silahtaroğlu Ailesi uzun yıllar bu sektörde Türk Çiftçisine en kaliteli ve yenilikçi ürünleri sunmak için canla başla mücadele etti. Sadece Türkiye içerisinde değil, dünyanın pek çok ülkesine, bir Türk markası olarak ilaçlama makinaları ihracatı yaptı. Dünya standartlarını takip etti, Türkiye’de ilaçlama sektöründe standartların ve kalitenin kurucusu oldu. 1968 yılından bu yana Silahtaroğlu ailesinin taşıdığı bu bayrağı artık biz devralıyoruz.

Bugüne kadar kalitesini ispatlayarak çiftçimizin hizmetinde önemli bir görev üstlenmiş TARAL markasını, aynı kalite ve sağlamlıktan taviz vermeden, daha da geliştirmeyi görev edindiğimizi belirtmek isterim. Tarımsal ilaçlama makinaları sektörünün ilk Türk markası olmanın sorumluluğuyla, bundan böyle TARAL markasının Global Bahçe bünyesinde hizmet vereceğini duyurmaktan onur duyuyorum.”

Devir işlemleri 23 Mart’ta tamamlandı

TARAL markalı ilaçlama ve pompa grubunun tüm marka, üretim, patent ve pazarlama hakları, Global Bahçe Malz. Ltd. Şti.’ne satış yoluyla devri, 23 Mart 2019 tarihi itibariyle tamamlandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.