Gıda Hattı

“Tarımda zor durumdayız” diyen Kılıçdaroğlu’ndan çarpıcı tespit!

29 Eylül 2021, 00:23
Paylaş
“Tarımda zor durumdayız” diyen Kılıçdaroğlu’ndan çarpıcı tespit!

Bilecik’te konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarımdaki sorunlara ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Tarımda zor durumdayız, çiftçilikte zor durumdayız. Bereketli topraklarımız, güneşimiz, suyumuz, her şeyimiz var. Nohudu, buğdayı, samanı, eti, canlı hayvanı, ayçiçeğini dışarıdan alıyoruz. 83 milyon yurt dışındaki çiftçilere çalışıyoruz. Bu tabloyu değiştireceğim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bilecik programı kapsamıda Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i ziyaretinin ardından Atatürk Parkı önünde vatandaşlara seslendi.

“Herkesin karnı doysun istiyoruz”

Ahlaklı bir siyaset anlayışı, kul hakkı yemeyen bir siyaset anlayışı, fakiri fukarayı düşünen, bu toplumun en zayıf kesimlerinin sesi olan bir siyaset anlayışı istediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“En büyük desteğimiz sizlersiniz. Biliyorum adalet istiyorsunuz, bu kardeşiniz adalet konusunda ne kadar samimi olduğunu herhalde en iyi siz bilirsiniz. Eğer 450 kilometre yürüdüysem adalet için yürüdüm, sizin için yürüdüm, Türkiye için yürüdüm, 83 milyon için yürüdüm. Bireysel bir beklenti içinde yürümedim. Bu topraklar bereketli topraklardır. Bu topraklarda şehitlerimizin kanları var, bu topraklar milli Kurutuluş Savaşı verildi ve bu savaşı biz bu topraklarda kazandık. Bu topraklarda biz huzur içinde yaşamak istiyoruz, kimseye düşmanlık etmeden yaşamak istiyoruz. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye istiyoruz. Her evde huzur, bereket olsun istiyorum. Hiçbir genci aç ve açıkta bırakmayacağız. Herkesin inanmasını isterim. Çünkü siyaseti ahlaklı zemine taşıdığınız zaman, herkesin ödediği verginin hesabını millete verdiğiniz zaman farklı bir Türkiye çıkacaktır ortaya.”

“83 milyon yurt dışındaki çiftçilere çalışıyoruz”

Sözü tarımın, çiftçinin sorunlarına getiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Tarımda zor durumdayız, çiftçilikte zor durumdayız. Bereketli topraklarımız var, güneşimiz var, suyumuz var, her şeyimiz var. Nohudu dışarıdan alıyoruz, buğdayı, samanı, eti, canlı hayvanı, ayçiçeğini dışarıdan alıyoruz. 83 milyon yurt dışındaki çiftçilere çalışıyoruz. Bu tabloyu değiştireceğim. Onlar ne yaparsa yapsın.

Onların ne yaptığını sizde biliyorsunuz bende biliyorum. Onların en büyük korkuları acaba iktidardan olur muyum? Olacaksınız, gideceksiniz, milletin iktidarı gelecek. Allah’ın izniyle biz yöneteceğiz. Göreceksiniz nasıl güzel bir ülke yönetilir, nasıl ayrımcılık yapılmazmış, nasıl Orta Doğuda barış sağlanırmış, nasıl çocuklarımız huzur içinde okula gidermiş. Bunların hepsini onlarda görecekler. Onların çocukları da görecek. Biz temiz bir siyaset anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Hiçbir ayrım yapmayacağız.”

“128 milyar dolar nerede?”

128 milyar doların nerede olduğu sorusunu yineleyen Kılıçdaroğlu, “128 milyar doları 83 milyonun ortak sorması lazım. Bakın her şeye zam geliyor. Daha iyi günlerinizi yaşıyorsunuz, kış geldiğinde göreceksiniz, bunlar iktidarda kaldığı sürece geçen her gün topluma maliyet daha fazla olacak. Bunların topluma maliyeti artacak. O nedenle diyorum ki erken bir seçim yapın, sandığı bir an önce getirin. Siz de kendinizi kurtarın. Hiç değilse bu milletin sırtına binmeyin. Zam, zam, zam nereye kadar zam? İğneden ipliğe zam geldi. Sadece son iki haftada doların yükselişi Türk Lirası karşısında, Türk Lirasının eriyişi sadece bunun faturası bile 100 milyarın üzerinde. Gençlere umutsuzluk yok, bize umutsuzluk yakışmaz. Milli Kurtuluş Savaşını veren Mustafa Kemal’in arkadaşlarının şehitlerin gazilerin yüzü suyu hürmetine asla bize umutsuzluk yakışmaz. En zor şartlarda bile şanlı bayrağımızı dalgalandırıp ülkemizi açığa çıkaracağız. Herkes bundan emin olsun. Biz bunu yapacağız biz Kuva-yi Milliyeciyiz. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliriz. En zor şartlarda yumurta satarak şeker fabrikaları kurdular. Her şeyi sattılar” dedi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.