AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Tarımda arazi toplulaştırmasına devam!

Tarımda arazi toplulaştırmasına devam!
11 Mart 2017, 13:23

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca bazı yerlerde tarım arazilerinde toplulaştırma yapılması kararlaştırılırken, bazı yerlerde arazi toplulaştırması kapsamından çıkartıldı. Bakanlıkta yeni atamalar da yapıldı.

Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması Yapılması ile Bazı Yerlerin Arazi Toplulaştırması Kapsamından Çıkartılması Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı, 11 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

tarim-arazisi-gidahattiArazi toplulaştırması yapılacak iller

Kararın ekinde arazi toplulaştırması yapılması kararlaştırılan yerler ile arazi toplulaştırmasından çıkartılması kararlaştırılan yerlerin listesine yer verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan belirlemelere göre, Adıyaman, Ankara, Çorum, Edirne, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Tekirdağ, Tokat illerinin bazı ilçelerine bağlı köylerde arazi toplulaştırması yapılacak.

Konya’nın Karatay ilçesine bağlı Bakırtolu, Göçü ve Sakyatan Mahallelerinde daha önce yayımlanan Kararname ile arazi toplulaştırması uygulamasına dahil edilen bazı yerler ise kapsamdan çıkartıldı.

GTHB’de atamalar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yeni atama kararları da Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Bakanlık Müşaviri Mahmut Sami Gürbüz,

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Sadi Demirci atandı.

Resmi Gazete’de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik de yayınlandı.

gumruk-ve-ticaret-bakanligi-binasi-gidahattiGümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kontrolüne Tabi Belirli Ürünlerin Girişine Yetkili Gümrük İdareleri İle Resmi Kontrollerini Yapmaya Yetkili İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin Belirlenmesine Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile de söz konusu gümrük müdürlüklerine, Sakarya ve Yalova Gümrük Müdürlüğü de eklendi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.