Gıda Hattı

Tarım sektörü Konya Tarım Fuarı’nda buluşacak

22 Mart 2016, 19:03
Paylaş
Tarım sektörü Konya Tarım Fuarı’nda buluşacak

Konya Tarım 2016, 14. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, 23 - 27 Mart 2016 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

2015 yılında, 18 ülkeden 1143 marka ve 388 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen Konya Tarım Fuarı, 57 ülke ve 76 farklı ilden gelen 282.613 ziyaretçiyi Konya’da bir araya getirdi.

Konya Tarım Fuarı, tarım sektörünün gövde gösterisi

karacabey-tarim-fuari-alani-gidahattiKonya Tarım Fuarı bu yıl fuaye ile birlikte 7 ayrı salonda 66.000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 86.000 m2’lik sergileme alanında, 21 ülkeden 1200 marka, 394 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilecek ve 5 gün boyunca 60 ülke ve 81 ilden gelecek 350.000’nin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

Tarımsal mekanizasyon anlamında tüm teknolojik yeniliklerin görücüye çıkacağı Fuar süresince, traktörden biçerdöverlere, tarımsal mekanizasyon lansmanlarına ve çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Konusunda Türkiye’nin en fazla ziyaretçiyi ağırlayan Konya Tarım Fuarı, sadece ülkemiz açısından değil Avrasya coğrafyasının da sektöründeki en önemli ve en verimli buluşması haline gelmiş durumda. Fuar, 5 gün boyunca hedef pazar niteliği taşıyan, ihracat oranlarımızın yüksek olduğu ülkelerden gelecek çok sayıda heyete ev sahipliği yapacakt. Bu yıl hedef, en az 60 ülkeden ziyaretçiyi katılımcı firmalar ile buluşturmak.

konya-tarim-fuari-gidahattiKonya Sanayi Odası destek ve işbirliği ile ikili iş görüşmeleri kapsamında Avrupa ve Balkanlar başta olmak üzere Orta Asya Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’dan gelecek ziyaretçiler, fuar alanı konferans salonlarında 24 ve 25 Mart 2016 tarihlerinde bir araya gelecekler.

TÜYAP Konya Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Konya Tarım Fuarı sadece bizlerin değil şehrimizin de en önemli etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Şehrimizin sosyo - ekonomik hayatına büyük katkıları olan Fuarımız ile bu yılda fuar haftasında tüm otellerimizin dolduğunu, alışveriş merkezlerimizin ve restoranlarımızın Konya Tarım Fuar için extra bir hazırlık yaptıklarını görüyoruz. Konya, Tarım Fuarı vesilesi ile ilimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçileri, yüz binleri 5 gün boyunca en iyi şekilde ağırlayacaktır” dedi.

konya-tarim-fuari-basin-gidahattiErsözlü, fuarın hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere, işbirliği yaptıkları TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği’ne, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na, TİKA Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’na, Konya Ticaret Odası’na, Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne, Pankobirlik’e, Konya Büyükşehir Belediyesine, Konya Sanayi Odası’na, Konya Ticaret Borsası’na ve KOSGEB ile katılımcı firmalara teşekkür etti.

Konya Tarım Fuarı, 23-24-25-26 Mart 2016 tarihlerinde 09.30 - 18.00, 27 Mart 2016 günü ise 09.30-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.