Gıda Hattı

“Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” Projesi ile yollara düştüler

30 Eylül 2015, 16:30
Paylaş
“Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” Projesi ile yollara düştüler

Çiftçileri sürdürülebilir tarım uygulamaları hakkında bilgilendirmek ve trafikte güvenle yol almalarını sağlamak amacıyla yollara düşen Lassa ekipleri, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam Projesi” kapsamında bu yıl 20 ilde 155 farklı noktayı dolaşarak 9.500 çiftçiye eğitim verdi.

Lassa’nın görevlendirdiği ziraat mühendisleri tarafından çiftçilere “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik 1600 reçete ve çözüm önerisi sunuldu. Ayrıca römorkların karanlıkta fark edilmemesi nedeniyle yaşanan kazalara da dikkat çekilerek, 4230 römorka da reflektör monte edildi. Lassa, projeye başladığı 2013 yılından bu yana toplam 10.740 reflektör montajı gerçekleştirmiş oldu.

Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında toplam 5425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Traktörlerin yoldaki görünürlüğünü arttırmak amacıyla reflektör montajları da yapılan etkinlikler kapsamında ayrıca şut çekme, hafıza oyunu gibi keyifli oyun ve yarışmalar düzenlendi.

Projeyi değerlendiren Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, tarım sektörünün Lassa için önemine değinerek, “Sürdürülebilir tarım hakkında farkındalık yaratmak ve tarımda verimliliği artırmak, çiftçilerimize olduğu kadar ülkemizin ekonomisine de katkı sağlıyor. Bu nedenle proje kapsamında verdiğimiz danışmanlık hizmetine çok değer veriyor ve kapsamını her geçen yıl genişletiyoruz. Ayrıca, traktör lastiklerinin kullanım amacına uygunluğu, sağlamlığı ve kalitesi, traktörün de verimliliğini artıran bir faktör. Bu alanda da çiftçilerimize en uygun ürün ve hizmetleri tasarlayarak, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.