AramaArama
Gıda Hattı

Tarım Bakanlığı ilan ne zaman yayımlanır? Tarım ve Orman Bakanlığı personeli ne iş yapar?

9 Ağustos 2021, 22:11
Paylaş
Tarım Bakanlığı ilan ne zaman yayımlanır? Tarım ve Orman Bakanlığı personeli ne iş yapar?
Tarım Bakanlığı ilan ne zaman yayımlanır? Tarım ve Orman Bakanlığı personeli ne iş yapar? Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 yılında 2 bin kişilik işçi kadrosu için alım yapılacağını açıkladı. Tarım Bakanlığı 2083 personel başvuru şartları nedir?

Tarım Bakanlığı ilan ne zaman yayımlanır? Tarım ve Orman Bakanlığı personeli ne iş yapar? Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 yılında 2 bin kişilik işçi kadrosu için alım yapılacağını açıkladı. Tarım Bakanlığı 2083 personel başvuru şartları nedir?

Resmi açıklama Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi. Bakanlığın resmi İnternet adresi üzerinde de yapılan duyuru ile işçi alımı kesinleşti. Peki 2000 işçi alımı kadroları ne olacak? Adaylardan hangi şartlar aranacak? İlan ne Zaman yayımlanacak? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 2000 kamu işçisi hakkındaki önemli detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2000 personel alımı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklama ile 2021 yılı için 2000 işçi alımı yapılacağını bildirdi. Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı duyuru yayımlayarak İşçi Alımı ilanını kesinleştirdi. Orman Yangınları ile Mücadele ve ormancılık Faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere işçi alımı açıklaması şöyledir:

"Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2 bin geçici işçi alacağını müjdeledi.

Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı için talepte bulunduklarını ifade eden Bakan Pakdemirli "Talebimiz üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığınca 2 bin kişilik alım müsaadesi verilmiştir" dedi.

Bakan Pakdemirli, ayrıca 5620 sayılı Kanun kapsamında Orman Genel Müdürlüğünde görevli geçici işçilerin 4 ay daha ilave süre uzatımının da yine Hazine ve Maliye Bakanlığınca onaylandığını vurgulayarak, işçilerin 9 ay 29 gün çalışacaklarını sözlerine ekledi." 

Tarım Bakanlığı hangi kadrolarda işçi alımı yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı açıklaması yapıldı ancak kadro ve şartlar hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak tarım ve Orman Bakanlığının geçtiğimiz dönemlerde yaptığı işçi alımlarını ele alırsak alım yapılacak muhtemel kadrolar şöyle olabilir;

 • Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı,
 • Gemici,
 • Sıhhi Tesisatçı,
 • Marangoz, Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni,
 • Güvenlik Görevlisi,
 • Laboratuvar Temizlik İşçisi,
 • Kimya Laboratuvarı Görevlisi,
 • Laborant ,
 • Temizlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı,
 • Otomotiv Elektrikçisi,
 • Tornacı,
 • İnşaat Teknolojisi Teknisyeni,
 • Elektrikçi,
 • Kamyon Şoförü,
 • Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni ,
 • Aşçı, Kalorifer Ateşçisi
 • İş Makineleri Operatörü,
 • Kaynakçı,
 • İş Makineleri Operatörü,
 • Tarım İşçisi-Karma Çiftçilik (Bitkisel Üretim Ve Hayvan Yetiştiriciliği),

Tarım Bakanlığı işçi alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Başvuru şartları nedir?

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2.18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli, bedelli veya muaf olmak),

6.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen ilde ikamet ediyor olmak. İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

9.En az ilköğretim mezunu olmak,

10.Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,

11. Tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli heyet raporu almak.(Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu rapor sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

Tarım Bakanlığı işçi alımı 2021 başvuru formu ekranı

Tarım ve Orman Bakanlığı 2000 işçi alımı başvuruları İŞKUR aracılığı ile yapılacak. Kamuya yapılan İşçi Alımı ilanlarının tamamı şeffaf bir şekilde Türkiye İŞ Kurumu üzerinden yürütülmekte olup 2021 yılı işçi alımları da İŞKUR aracılığı ile Elektronik ortamda yapılacak.

İŞKUR ÜZERİNDEN AÇIK İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru linkine tıkladıktan sonra gelen İŞKUR arama ekranı alanında "İş Yeri Ünvanı" kısmına ORMAN GENEL MÜD. yazarak 2083 iş ilanına ulaşabilir ve başvurabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı ilan ne zaman yayımlanır?

İşçi Alımı için ilan tarihi henüz belli değil. Ancak yapılan açıklamaya bakacak olursak Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımları önümüzdeki haftalarda yayımlanması bekleniyor. İlan İŞKUR Üzerinde yayımlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı personeli ne iş yapar?

Tarım ve Orman Bakanlığının görev ve yetkileri şunlardır: Bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi, tarım sektörünün geliştirilmesi ve tarım politikalarının oluşturulmasına yönelik araştırmalar yapmak.

 

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.