Gıda Hattı

Tarım ve Enerji Bakanlıklarında FETÖ operasyonu!

28 Kasım 2018, 12:25
Paylaş
Tarım ve Enerji Bakanlıklarında FETÖ operasyonu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli ve şifreli haberleşme programı olan bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 27 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanı 3 aktif 15 kişi, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı çalışanı 1'i aktif 4 kişi ile yapılan araştırmalar sonunda gerçek bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen çeşitli kurumlarda çalışan 8 kişi hakkında Ankara merkezli 7 ilde gözaltı kararı verilerek, yapılan operasyon sonucunda, 11 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

İzmir'de dev FETÖ operasyonu: 40 gözaltı

İzmir'de, FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları tespit edilen ve aralarında örgütün kriptolu haberleşme sistemi olan ByLock'u kullananların da bulunduğu belirtilen 71 şahıs hakkında gözaltı kararı verilirken, şu ana kadar 40'ı yakalanarak emniyete götürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında önemi bir operasyonun düğmesine basıldı. Sabah saatlerinde başlayan operasyonda; TSK'dan ihraç edilen askerler, eski askeri öğrenciler, çeşitli okullarda görev yapan ve daha önce meslekten atılan öğretmenler ile mahrem imamların aralarında yer aldığı 71 şüpheli hakkında gözaltı kararının verildiği öğrenildi.

Bir çoğunun ByLock'u kullandıkları tespit edilen 71 zanlıya yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda, İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce şu ana kadar 40 şahıs gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Diğer şüphelilerin yakalanması için operasyonların sürdüğü belirlendi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.