Gıda Hattı

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Tarım Bakanı nereli?

2 Haziran 2021, 18:14
Paylaş
Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Tarım Bakanı nereli?

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli'nin hayatı merak konusu. Peki Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir ve nereli?

Tarım Bakanı Kim?

Çalışma hayatı boyunca gıda, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yapan Bekir Pakdemirli, çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulundu ve bir kısmının yöneticiliğini yapmıştır. Türk Ekonomist ve Tarım ve Orman Bakanı olarak görev almaktadır.

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Kimdir?

Bekir Pakdemirli (10 Kasım 1973, İzmir, Türkiye), Türk Ekonomist. 10 Temmuz 2018'den beri Tarım ve Orman Bakanı olarak görev almaktadır.

İlk Yılları Ve Eğitimi

TBMM'de Manisa milletvekili olarak 4 dönem görev alan Ekrem Pakdemirli'nin oğludur. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans, Celal Bayar Üniversitesi'nde İktisat Doktora çalışmalarını tamamladı.

Kariyeri

Çalışma hayatı boyunca gıda, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yapan Pakdemirli, çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulundu ve bir kısmının yöneticiliğini yaptı. Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ile halka açık bir gıda firmasının Genel Müdürlük ve çok uluslu bir şirket olan McCain Foods şirketinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Günümüzde Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği'ni sürdürmekte, aynı zamanda McCain Foods şirketi ile danışmanlık ilişkileri devam etmektedir. Sosyal sorumluluk hassasiyetiyle Tarkem - Tarihi Kemeraltı A.Ş ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyesi ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği üyesidir.

Evli ve üç çocuk babası olan Bekir Pakdemirli amatör telsizci, deniz kaptanı ve pilottur. Ege TV'de haftalık ekonomi programı yapmaktadır.

Siyasi Kariyeri

10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi.

Sosyal Medya Hesabı

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin resmi Twitter hesabı bulunmaktadır. Bekir Pakdemirli'nin Twitter hesabı:

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.