Gıda Hattı

Tarım Reformu Bünyesinde Hizmet İçi Eğitime Yönelik, Ek Ders Saatleri Belirlendi

8 Ağustos 2007, 14:37
Paylaş

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde ders vermekle görevlendirilen ücretle okutacakları haftalık ders saatlerinin sayısını, ders görevi alacakların nitelikleri ve diğer hususları belirlendi.

Bakanlar Kurulunun, "Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce Düzenlenen Hizmet İçi Eğitim, Kurs ve Seminerlerde Ücretle Okutulacak Ders Saatlerinin Sayısı, Ders Görevi Alacakların Nitelikleri ve Diğer Hususların Tespitine İlişkin Kararı" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre, hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde ücretli ders görevi alacak olanlardan, genel müdürlük personeline, günde 5, haftada 25 ve yılda 250 saati, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilecek personele haftada 15 saati, üniversite öğretim elemanlarına Yüksek Öğretim Personel Kanununda belirtilen zorunlu ve isteğe bağlı ek ders saatini, üzerinde resmi görev bulunmayanlara haftada 25 saati aşmayacak şekilde ek ders görevi verilebilecek. Bu şekilde ek ders verenlere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddesi uyarınca ek ders ücreti ödenecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.