AramaArama
Gıda Hattı

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına atama

25 Ağustos 2021, 09:56
Paylaş
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına atama

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Talim ve Terbiye Kurulu’nda görevden alma ve atamalar gerçekleşti. Kurul Başkanlığına Prof. Dr. Cihad Demirli atanırken, Kurul üyeliklerine de yeni isimler atandı. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki yeni görevlendirmelere ilişkin kararlar da yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/425, 426, 427), 25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan Kararla, Eti Maden işletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Şeref Kalaycı atandı.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına atama

Ziya Selçuk’un istifasıyla Milli Eğitim Bakanlığına, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer’i atanmasının ardından Talim ve Terbiye Kurulu’nda da görevden alma ve atanmalar yaşandı.

Kararla, Kurul üyeleri Dr. Mehmet Sürmeli, Dr. Hasan Kavgacı, Dr. Hüseyin Şirin, Toper Akbaba ve Prof. Dr. Bahri Ata görevlerinden alındılar.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Cihad Demirli atanırken, Kurul üyeliklerine de Prof. Dr. Mehmet Karataş, Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Prof. Dr. Bülent Dilmaç, Doç. Dr. Cem Gençoğlu, Dr. Mehmet Gündüz ve Dr. Hüseyin Yorulmaz getirildi.

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’ndeki atamalar 

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarındaki yeni atamalar da yürürlüğe konuldu.

Buna göre Genelkurmay Personel Başkanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu Genelkurmay II. Başkanlığına atanırken, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri’nin bu göreve intibakı yapıldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.