Gıda Hattı

Takdir, Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 5 günden fazla devamsızlık yapan belge alabilir mi?

10 Haziran 2022, 15:13
Paylaş
Takdir, Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 5 günden fazla devamsızlık yapan belge alabilir mi?
2022-2023 eğitim öğretim yılının artık sonuna geldik. Milyonlarca öğrenci 2. dönem karnesini 17 Haziran'da alacak ve yaz tatili başlayacak. Peki, Takdir, Teşekkür belgesi puanı kaç? 5 günden fazla devamsızlık yapan belge alabilir mi? Detaylar haberimizde...

17 Haziran cuma günü 2022-2022 eğitim yılının ilk dönemi bitecek ve milyonlarca öğrenci karnesini alacak, yaz tatili başlayacak. Peki, Takdir, Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 5 günden fazla devamsızlık yapan belge alabilir mi? Detaylar haberimizde...

Takdir, Teşekkür belgesi hesaplama

  • Öğrencilerin teşekkür-takdir belgesi alabilmeleri için geçersiz not yani 1 olmaması gerekiyor.
  • Özürsüz devamsızlık süresi 5 günden fazla olan öğrenciler belge alamazlar.
  • 1. dönem karne ortalaması 70,00-84,99 arası olan öğrenciler teşekkür belgesi almaya hak kazanır.
  •  85,00 ve daha yukarı olanlar ise takdir belgesi alacak.
  • Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.
  • Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; not ortalaması, 1. yazılı puanının 2. ve varsa 3. yazılı puanı ile toplanmasının ardından toplam yazılı sayısına bölünmesiyle bulunur. Her ders için bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ders başına çıkan not ortalamalarının hepsi toplanır. 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi alır.
  • Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.