Gıda Hattı

Tadı Coca-Cola'ya Daha Yakın, Kalorisi Sıfır

18 Şubat 2008, 20:40
Paylaş

‘SIFIR şekerle, gerçek Coca -Cola lezzeti’ sloganıyla çıkan Coca -Cola Zero , iki yıl önce ilk kez ABD ’de satışa sunuldu. Bugün toplam 52 ülkede piyasada olan Zero , ‘sıfır kalori’ içerdiği için büyük ilgi gördü.

100 mililitresinde, 34.5 mg kafein bulunuyor ve kilokalori değeri 0.2 civarında. Zero , Coca -Cola ailesinin ‘yaramaz çocuğu’ olarak tanımlanıyor; Coca -Cola Light ’a göre daha ‘erkeksi’ bir duruşla pazarlanıyor. ‘Light’ ve ‘diyet’ ürünlere daha çok kadınlar rağbet ettiği için, Coca -Cola Zero genç erkekler düşünülerek hazırlanmış bir ürün. İngiltere ’deki reklamların yüzü, Manchester United ’ın başarılı futbolcusu Wayne Rooney ve kız arkadaşı Coleen McLoughlin. Light Cola ’nın aksine, Coke Zero , Coca -Cola ’nın orijinal formülüyle hazırlandı. Hatta Coca Cola ile Zero ’nun arasındaki farkı anlamak, neredeyse imkansız. Coca -Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Bakkaloğlu , Zero için şunları söyledi.

“Coca -Cola Zero ’da şeker bulunmuyor. İçeriğinde, doğal özütlerin yanı sıra aspartam, asesülfam K ve sukraloz var. Aspartam ve asesülfam, uzun yıllardır kullanılmakta olan, düşük kalorili, besin değeri olmayan tatlandırıcılar. Sukraloz ise şekerden yapılan düşük kalorili bir tatlandırıcı. Şekerden 600 kat daha tatlı olan sukraloz, meşrubatların da dahil olduğu pek çok üründe kalori azaltmak için kullanılıyor . Tüm dünyada yaygın bir kullanımı var ve dükkanlardan da Splenda markası altında tatlandırıcı olarak satın alınabiliyor”.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.