Gıda Hattı

Süzme Yoğurt Aşkına

16 Kasım 2021, 16:27
Paylaş
Süzme Yoğurt Aşkına

Süt ve süt ürünleri sektörünün beğenilen markalarından Eker’in, şef yazar Aydan Üstkanat’la birlikte Instagram’da gerçekleştirdiği “Süzme Yoğurt Aşkını Arıyor!” yarışmasına gelen tarifler kitap oldu. Yarışmaya katılan 600’e yakın tarif arasından derlenen kitapta, süzme yoğurt severleri mutlu edecek özgün lezzet önerileri yer alıyor.

Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan süzme yoğurdun ilham verdiği yüzlerce tarif yeni bir kitapta buluştu. Şef yazar Aydan Üstkanat ile bir araya gelen Eker’in Sevgililer Günü için Instagram’da gerçekleştirdiği yarışma kapsamında hazırlanan birbirinden güzel tarifler, "Süzme Yoğurt Aşkına” adlı altında kitaplaştırıldı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği yarışmada paylaşılan yüzlerce tarif, detaylı anlatımları ve titizlikle çekilmiş fotoğraflarıyla takipçilerin büyük beğenisini topladı. Tarifler arasında süzme yoğurt; kabak, karnabahar gibi sebzelerle, avokado, muz gibi meyvelerle, sarımsakla, tahinle ve hatta tatlılara buluştu. Osmanlı mutfağından esinlenen örneklerden, dünya mutfağına eşlik edecek önerilere kadar birbirinden lezzetli reçeteler bir araya geldi.

Yılbaşı sofralarına esin kaynağı oluyor

Eker, yeni yıla kısa bir süre kala hazırladığı "Süzme Yoğurt Aşkına” kitabıyla, yılbaşı sofralarına da esin kaynağı oluyor. Yılbaşı sofralarında en çok tercih edilen lezzetlerin başında gelen süzme yoğurtla yapılacak özgün tabaklar, yeni yıla girerken damaklarda unutulmaz tatlar bırakmaya hazırlanıyor.

"Süzme Yoğurt Aşkına”, iki ayrı formatta tüketicilere hediye edilecek

Eker, şef yazar Aydan Üstkanat'ın takipçileri tarafından hazırlanan ve fotoğraflanan tariflerin yer aldığı "Süzme Yoğurt Aşkına” kitabından seçilen içeriklerle küçük bir kitapçık daha hazırladı. Her biri kullanıcıların imzasını taşıyan tariflerin yer aldığı kitapçık, zincir mağazalarda satılan Eker ürünlerinin yanında lezzet severlere hediye edilecek. "Süzme Yoğurt Aşkına” kitabı ise Eker’in online alışveriş platformu market.eker.com üzerinden yapılan alışverişlerde hediye olarak sunulacak.

Kullanıcılar "Süzme Yoğurt Aşkına” kitabında yer alan tariflere ve daha fazlasına https://www.instagram.com/explore/tags/süzmeyoğurtaşkınıarıyor/ adresini ziyaret ederek de ulaşabiliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.