AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Sürdürülebilirlik için Yeşil Yakalılar geliyor!

Sürdürülebilirlik için Yeşil Yakalılar geliyor!
5 Nisan 2016, 18:02

Tekfen Holding’in de kurucularından Nihat Gökyiğit’in kurucu onursal başkanı olduğu TEMA Vakfı ve Baltaş Grubu işbirliğiyle düzenlenen Yeşil Yaka Çalıştayı’nın ilki, Tekfen Grup Şirketleri çalışanlarının katılımıyla Tekfen Holding’de hayata geçirildi. Yeşil Yaka Programı, özel sektör çalışanlarının kurumların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmalarını amaçlıyor.

yesil-yaka-calistay-tekfen-holding-gidahattiYeşil Yaka Çalıştayı’nın birincisi,  TEMA Vakfı ve Baltaş Grubu işbirliğinde 1 Nisan 2016 tarihinde Tekfen Grup Şirketleri çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Özel sektör çalışanlarının kurumların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmalarını amaçlayan Yeşil Yaka Programı, üç bölümden oluşuyor.

yesil-yaka-logo-gidahattiYeşil Yaka Çalıştayı’nda yeryüzündeki yaşamın işleyişi, insan-doğa arasındaki ilişki, sürdürülebilir yaşamın devamı için somut adımları anlatıldı. Birinci bölüm olan “Yer ile Gök Arasında” ile doğanın milyarlarca yıldır kendini nasıl var ettiği, nasıl bu kadar güçlü ve dirençli olduğu tanımlandı.

İkinci bölümde “Kadim Geçmişin Yeni Hikâyesinde'' temasıyla insanın doğa ile olan ilişkisinde geçmişten bu güne yaptığı doğrular ve yanlışlar incelenirken; “Köprüler Kurmak” isimli üçüncü bölümde ise insanın iş ve özel yaşamında doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bir yol haritası çıkarılarak yeni davranış ve tutumları içeren eylem planları çıkarıldı.

yesil-yaka-poster-gidahattiDoğanın bir parçası olduğunun bilincinde, günlük hayata ilişkin tercihlerinin doğaya etkilerinin farkına varan, doğa dostu çalışma bilincinin aktarılmasını hedefleyen “Yeşil Yaka” programının gelirleriyle, TEMA Vakfı’nın çalışmalarına kaynak sağlanması planlanıyor.

Tekfen çalışanları gelecek nesillere sürdürülebilirlik yaklaşımı aktaracak

Kuruluşundan bu yana 60 yıldır doğanın bir parçası olduğu bilinciyle hareket eden Tekfen Holding çalışanları sürdürülebilirlik hedeflerine daha hızlı ulaşma, iş modelleri oluştururken doğadan esinlenme, toplum ve gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışma gibi önemli yaklaşımlar konusunda bilgiler edindi.

Çalıştaya katılan Tekfen Holding SEÇ Müdürü Zafer Demirci, “Dünyamızın geldiği noktada, artık sadece geleceği inşa etmek yeterli değil. Almış olduğumuz Yeşil Yaka eğitimi ile sürdürülebilir bir gelecek inşa etmenin ilk adımlarını atmaktan ve şirketimiz adına bu ilk eğitime katılıp, öncü grupta yer almaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.