Gıda Hattı

Sürdürülebilir Gıda Platformu büyüyor!

29 Haziran 2018, 12:23
Paylaş
Sürdürülebilir Gıda Platformu büyüyor!

Gıda sanayiinin sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir sistemlere dönüşümünü hızlandırmak amacıyla kurulan Sürdürülebilir Gıda Platformu, yeni üyeleri Migros ve Chep Türkiye'nin de katılımıyla 20 Haziran'da GastronoMetro'da bir araya geldi.

Türkiye’de sürdürülebilir tarım, su, kaynak yönetimi, gıda güvenliği, iklim değişikliği, sorumlu üretim, sorumlu tüketim, sağlıklı beslenme gibi tehditler ve ihtiyaçların sonucu olarak kurulan Sürdürülebilir Gıda Platformu, yeni üyeleri ile büyümeye devam ediyor.

Migros ve Chep Türkiye de, platforma katıldı

Gelecek nesilleri düşünerek; gıda sanayiinin bütünleşik bir yaklaşım ile sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir sistemlere dönüşümünü hızlandırmak amacıyla kurulan ve aralarında Ülker, Pınar, Balparmak, Leroy, Metro Toptancı Market, Intertek, Reis Gıda gibi kurumların yer aldığı platforma, geçtiğimiz ay Migros ve Chep Türkiye de dahil oldu.

migros-gidahatti GastronoMetro’da buluştular

Sürdürülebilir Gıda Platformu, yeni üyeleri Migros ve Chep’in de katılımıyla 20 Haziran'da GastronoMetro'da bir araya geldi.

Metro Toptancı Market bünyesindeki GastronoMetro'da bir araya gelen platform üyeleri, Türkiye’de sürdürülebilir gıda için aksiyon alınması gereken konuları tartıştı.

Yeni üyeleriyle daha da güçlenerek hedeflerini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen Sürdürülebilir Gıda Platformu, yakın gelecekte yalnızca ülkemizde değil, dünyada da öne çıkan alanlarda önemli iş birlikçi projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.