Gıda Hattı

Sporcu beslenmesine desteğini marka yüzü ile gösterdi!

6 Mayıs 2017, 13:28
Paylaş
Sporcu beslenmesine desteğini marka yüzü ile gösterdi!

35 yıldır sporcuların sağlıklı beslenmesi için dünyanın en özel buğdayı ile ürettiği makarnalarıyla basketboldan futbola, tenisten voleybola kadar farklı branşlarda sporcuların temel besin kaynağı olan Barilla’nın yeni global marka yüzü, tenisin yaşayan efsanesi Roger Federer oldu.

İnsanların kaliteli ve sağlıklı beslenmesinin yanı sıra gezegenin sürdürülebilirliğine fayda sağlamayı kendine misyon edinen gıda devi Barilla, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. Barilla, tüm dünyada makarna ve sos ürünlerinin yeni marka yüzü olarak efsane tenisçi Roger Federer ile uzun vadeli bir anlaşmaya imza attı.

luca-barilla-gidahatti“Hayalimiz gerçekleşti”

Barilla'nın insanların daha kaliteli ve daha sağlıklı beslenmesinin yanı sıra gezegenin sürdürülebilirliğine fayda sağlamayı kendine misyon edindiğini belirten Barilla Grup Başkan Yardımcısı Luca Barilla, şunları söyledi:

“Bu önemli yolculukta Federer ile birlikte yürümeyi hayal ediyorduk. Bugün bu hayalimizin gerçekleşmesinden mutluluk duyuyoruz. Federer, uzun kariyeri boyunca sergilediği ilkeli davranışları ile tüm dünyadan insanların kalbini fethetmiş, olağanüstü bir insan ve sporcu; temsil ettiği değerlerle uluslararası anlamda parlayan bir yıldız. Köklü tarihimiz ve iş yapma ilkelerimizi aynı çatı altında buluşturan bu iş birliği sayesinde, benimsediğimiz misyonu çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.”

Sporun enerji, gayret ve adanmışlık istediğini vurgulayan Luca Barilla, "En kaliteli buğdaylar ile üretimini gerçekleştirdiğimiz makarnalarımız sadece sporcular için temel bir besin maddesi olmanın ötesinde, herkes için vazgeçilmez bir karbonhidrat kaynağı. Akdeniz tipi beslenmenin temel unsurlarından birisi olarak, lezzetli olduğu kadar insanların sağlığı ve gezegenin sürdürülebilirliği için en tercih edilir gıda makarna" açıklamasını yaptı.

“Makarna, günlük diyetimin bir parçası”

Spor hayatı boyunca sayısız başarılara imza atan Roger Federer ise Barilla ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin olarak, “Barilla makarna ve sosları bana tenis kortunda ihtiyaç duyduğum tüm enerjiyi sağlarken, aynı zamanda ailece çok keyif aldığımız sofralar kurmamıza yardımcı oluyor. Bir sporcu olarak makarna uzun yıllardır benim günlük bir diyetimin bir parçası olduğu için böylesi bir iş birliği kurmuş olmamız çok doğal. Yaptığı işte en iyisi olduğuna inandığım Barilla ile yan yana gelmekten dolayı büyük heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Sporun ve sporcunun yanında

Spor camiasıyla iş birliklerine 1982-83 sezonunda tarihinde üç kez Serie A şampiyonluğu elde eden futbol takımı AS Roma takımına sponsor olarak başlayan Barilla Grup, yıldız takım ve sporcularla sık sık bir araya gelen bir şirket olarak tanınıyor.

Tüm zamanların en başarılı kayakçılarından, dünya ve olimpiyat şampiyonu Alberto Tomba, tenişçi Steffi Graf ve Stefan Edberg; bisiklette Francesco Moser, otomobil yarışçısı Alex Zanardi, yüzücü Federica Pellegrini, efsane Brezilyalı futbolcu Ricardo Kakà ve yine futbol kariyerleriyle takdir toplayan Stephan El Shaarawy ve Thomas Müller, kayakçı Mikaela Shiffrin bu isimlerden bazıları. Barilla aynı zamanda 2015 yılından bu yana İtalya Milli Basketbol Takımının da ana sponsorluğunu yürütüyor.

sari-meleklere-barilla-enerjisi-3-gidahattiTürkiye’de Sarı Melekler’in sponsoru

Kadın, erkek tüm bireylerin çocukluktan itibaren sağlıklı beslenmesi ve spor yapmasını teşvik etmek için sayısız çalışmaya imza atan Barilla, Türkiye’de de sporun ve sporcuların önemli destekçileri arasında yer alıyor. Sezonu şampiyonlukla tamamlayan “Sarı Melekler” Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ile bu sezon Türkiye Kupası’nı kazanan, Türkiye Ligi’ni lider tamamlayan ve Avrupa’da en iyi 3 takım arasında giren Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın forma sponsorluğunu yürüten Barilla, uzun bir dönem Türkiye Yüzme Federasyonu Milli Takımlarının da destekçiliğini üstlenmişti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.