AramaArama
Gıda Hattı

Spor yaparken daha fazla yağ yakmak mümkün!

22 Kasım 2016, 11:30
Paylaş
Spor yaparken daha fazla yağ yakmak mümkün!

Kilo vererek, daha fit bir vücut için spor yapanlara destek ürünlerine yenileri eklendi. Zade Vital® ürünleri, spor yaparken metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ yakımına destek oluyor.

Çoğumuz sağlıklı, güzel ve daha fit bir görünüme sahip olmak için pek çok yollar araştırıyor, spor salonlarında uzun saatler geçiriyoruz. Uzmanlara göre beslenmede doğru seçimler yapmak, egzersizden alınacak sonuçları da etkiliyor.  Kilo vermeye çalışan birinin beslenme ihtiyacı farklı iken, yoğun spor yapan kas ağırlıklı çalışan kişinin beslenme ihtiyacı farklılık gösteriyor. Zade Vital tarafından kilo vermeye çalışanlar ve yoğun spor yapan kişilerin beslenme ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen Combo Serisi, dört farklı doğal sağlık ürününü bir pakette toplayarak pratik bir kullanım sunuyor.

zade-vital-yag-gidahattiKilo vermeye yardımcı ürünler

Kilo vermek isteyenlere özel geliştirilen ve Cold Press Aspir Yağı, Cold Press Çörek Otu Yağı, Cold Press Hindistan Cevizi Yağı ve Cold Press Keten Tohumu Yağı yumuşak kapsüllerini bir pakette toplayan Zade Vital® Combo Fit, vücudun günlük Omega 3-9, vitamin (A, D, E), mineral ve eser element ihtiyaçlarını karşılıyor, metabolizmayı hızlandırıcı, yağ yakıcı özellikleri ile de kilo kontrolüne destek olmak amacıyla kullanılıyor.

Yoğun spor yapanlara özel geliştirilen COMBO SPORT ise Cold Press Rüşeym Yağı, Cold Press Aspir Yağı, Cold Press Keten Tohumu Yağı, Omega 3 balık yağı kapsüllerini içeriyor. Zade Vital® Combo Sport, vücudun günlük Omega 3-9, vitamin (A, D, E), mineral ve eser element ihtiyaçlarını karşılıyor ve yoğun spor yapan kişilerde besin desteği olarak kullanılıyor.

zade-vital-combo-fit-gidahattiYağların sağlık faydaları neler? 

Çörek Otu Yağı: Cold Press yöntemi ile elde edilen sabit bir yağ olan Çörek otu tohumu yağı, esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici, kan lipit seviyelerini düzenleyici etki gösterir ve alerjik rinit tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

Hindistan Cevizi Yağı: Yapılan çalışmalarda MCT’nin dayanıklılık ve egzersiz performansını artırdığı, vücut metabolizmasını hızlandırdığı görülmüştür. Ayrıca Hindistan cevizi yağının enerji tüketimini arttırdığı ve termojenik etkisi olduğu bildirilmektedir.

Keten Tohumu Yağı: İçerdiği Omega 3 yağ asitine bağlı olarak kalp sağlığını korumaya yardımcı, dolaşım sistemini destekleyici özellikleri vardır. İçerdiği bileşiklerden ötürü kronik kabızlığı ve artenpivoz (kemik erimesi) hastalığı olanlarda tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

Aspir Yağı: Metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir. Ayrıca antioksidan etki göstererek, damar sertliğini önlemeye yardımcıdır.

Soğuk sıkım yağlar

Cold Press Rüşeym Yağı: Doğal enerji kaynağı olarak da adlandırılan rüşeym yağı, esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Yapısında A ve D vitaminlerini doğal olarak bulundurmasının yanı sıra E vitamini oranı da oldukça yüksektir. Antioksidan özelliğinden dolayı yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Rüşeym yağı değerli bir oktakosanol ve polikosanol kaynağıdır. Oktakosanol ve polikosanol kardiyovasküler fonksiyonları optimize etmeye ve kan kolesterol dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Polikosanol formülasyonları Antifatik İlaçlar (yorgunluk giderici) olarak da kullanılabilir. Rüşeym yağı, yüksek enerji gereksinimi olan kişilerin fiziksel performansını artırmaya destek olduğu için sporcular, sınava hazırlanan gençler ya da yoğun tempoda çalışan, genel yorgunluk problemi olan kişilerin günlük besin programlarına dahil edilebilir.

Cold Press Keten Tohumu Yağı: Keten tohumu yağı, Omega 3 yağ asidi olan alfa-linolenik asit (ALA) açısından zengin bir kaynaktır. Kalp sağlığını korumaya yardımcı, dolaşım sistemini destekleyici özellikleri vardır. Yapılan çalışmada; yüksek oranda alfa linolenik asit taşıyan keten tohumu yağı alımının hiperlipidemik kişilerde serum total kolesterol ve LDL kolesterol (kötü kolesterol) seviyesini düşürdüğü saptanmıştır. İnflamasyonu gidermeye yardımcı olan keten tohumu yağı ayrıca kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığının korunmasında ve osteoporoz (kemik erimesi) tedaviye yardımcı olarak da kullanılabilir. Kronik kabızlığı olanlarda tedaviye yardımcı olarak da kullanılabilir.

Cold Press Aspir Yağı: Esansiyel doymamış yağ asitlerini yüksek miktarda içeren aspir yağının hipolipidemik yani yağ seviyesini azaltıcı etkisi olduğu çalışmalarla gösterilmiştir. İçeriğindeki CLA (Conjugated Linoleic Acid/Konjuge Linoleik Asit) ile vücuttaki yağ oranını azaltmaya yardımcı olduğu için diyet ve egzersiz programlarına eklenebilmektedir. Metabolizmayı hızlandırarak, yağ-kas dengesini düzenlemeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir.

Yetişkinler İçin Omega 3 Balık Yağı: Bilim adamları, Omega 3 balık yağı takviyesini her yaş için özellikle de sporcular için gerekli görmektedir. Omega 3 kullanımının vücutta yağ dokusunu azaltmaya ve kas dokusunu artırmaya destek olduğu bildirilmiştir. Spor sonrası ortaya çıkan mikroenflamasyon ve bunlara bağlı hasarları azalttığı gösterilmiştir.

zade-vital-tesisleri-gidahattiZade Vital®

Dünyanın önde gelen bitkisel sıvı yağ üreticilerinden olan Helvacızade tarafından, Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası olarak üretilen Zade Vital®, Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR işbirliğiyle geliştirildi. İki yıl boyunca stabilite analizleri ARGEFAR tarafından yapılarak tüm ürünlerin kalitesi test edildi. Helvacızade aralarında aspir, ceviz, çörek otu, kabak çekirdeği, keten tohumu, nar çekirdeği, rüşeym, üzüm çekirdeği, ısırgan tohumu, susam, haşhaş gibi Türkiye'nin değerli bitki, meyve ve tohumlarını Cold Press yöntemiyle dünya standartlarında bir besin desteği haline getirdi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.