AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Sosyal Yardımlaşma Gıda Yardımı kaç TL? Erzak yYardımı ne kadar?

Sosyal Yardımlaşma Gıda Yardımı kaç TL? Erzak yYardımı ne kadar?
30 Mayıs 2021, 13:03

Sosyal Yardımlaşma Gıda Yardımı kaç TL? Erzak Yardımı ne kadar? Belediyeler ve devlet tarafından yapılan gıda yardım parası bazı bölgelerde gıda yardım kolisi olarak yapılmaktadır. 

Sosyal Yardımlaşma Gıda Yardımı Nedir?

Bir çok vakıf, kurum ve kuruluşun yaptığı Gıda yardım parası banka hesaplarına yatırılırken bazı büyükşehir belediyeleri tarafından ise yardım kartına yüklenir. Yardım kartına yüklenen belediye yardım parasını dilediğiniz marketten harcayabilirsiniz.

Gıda Yardımı ne kadar?

Gıda yardımı para illere göre değişiklik göstermektedir. Gıda yardımı parası 120 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Kızılay 120 TL gıda yardımı para verirken Belediyeler ise 200 ile 400 TL arasında para vermektedir. Vakıflar Genelde müdürlüğü ise 700 TL gıda yardım parası vermektedir.

Gıda Yardım Parası Nasıl Alınır?

Gıda yardımı ihtiyaç sahibi maddi durumu kötü olan kişilere yapılan tek seferlik yada düzenli yardımlardan biridir. Gıda yardım parası almak için alo 144 sosyal yardım hattını arayabileceğiniz gibi İl ve İlçe belediyelerin resmi internet sitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gıda yardım parası İzmir ve Ankara gibi illerde koli olarak verilirken İstanbul ve Bursa gibi Büyükşehirlerde Yardım Kartına TL olarak yükleme yapılmaktadır.

Gıda Yardım Parası Veren Yerler 

Bir çok yer Ramazan ayında gıda yardımı yapmaktadır. Gıda yarımı hem koli olarak hemde nakit olarak yapılabilir. İşte gıda yardım parası veren bazı yerler.

  • Kızılay Gıda Yardımı
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı
  • Belediye Gıda Yardımı
  • IHH Gıda Yardımı
  • Sanko Gıda Yardımı
  • Kaymakamlık Gıda Yardımı
  • E-Devlet Pandemi Gıda Yardımı

Gıda Yardım Parası Başvurusu

Gıda yardım parası almak için Belediyelerin resmi sitelerinden başvuru formu doldurmanız gereklidir. Gıda yardım formu doldurduktan sonra yapılan inceleme sonrası gıda yardım parası ödemesi yapılmaktadır. E-devlet üzerinden ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak gıda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

GIDA YARDIM TALEBİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü 700 TL gıda ve erzak yardımı almak gıda yardım parası başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. 700 TL gıda yardım parası almak için aşağıda verdiğim başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.