Gıda Hattı

Son dakika… Yüz yüze eğitimde destek kurslarına 8 ve 12. Sınıf şartı!

18 Ağustos 2020, 11:59
Paylaş
Son dakika… Yüz yüze eğitimde destek kurslarına 8 ve 12. Sınıf şartı!

Devlet ve özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Aksi halde cezai müeyyide uygulaması gerekir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, bakanlıkta korona virüs tedbirleri çerçevesinde düzenlenen “MEB Asistan” uygulamasının tanıtım toplantısına katıldı.

MEB Asistan uygulaması

Bakan Selçuk, MEB Asistan’ın, 18 milyon öğrenci, veliler ve 1 milyonu aşan öğretmenin sorularını anında yanıtlamak üzere geliştirildiğini, yapay zeka sistemi sayesinde kullanıcıları adım adım yönlendirerek en kısa sürede en doğru cevabı sunduğunu söyledi.

MEB Asistan ile öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve paydaşların 7/24 olarak Milli Eğitim Bakanlığına ulaşımı sağlandı. Kamuda ilk kez yaygın yapay zeka tabanlı sanal asistan kullanımı oldu. Şu ana kadar 500 bine yakın kullanıcı ve konuşma mevcut.

Konuşmasının sonunda “MEB Asistan” uygulamasını deneyen Bakan Selçuk, sanal asistanın Milli Eğitim Bakanlığı’na dair her konuya hakim olduğunu ve günden güne üstüne koyduğunu aktardı.

Okullarda sadece 8 ve 12'nci sınıflar için yüz yüze destekleme ve yetiştirme kursları açılacak

Program sonrası salon çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, devlet ve özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini, aksi halde cezai müeyyide uygulaması gerekeceğini kaydetti.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.