Gıda Hattı

Son dakika… Koronavirüsten dördüncü ölüm!

20 Mart 2020, 00:06
Paylaş
Son dakika… Koronavirüsten dördüncü ölüm!

Son 24 saatte 168 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını, hasta sayısının 359’a yükseldiğini bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 19 Mart 2020 gece yarısı, koronavirüs test sonuçları, vaka ve ölümlerin sayısını, sosyal medya hesabından duyurdu.

Koronavirüsten dördüncü ölüm: 85 yaşındaki kadın hasta hayatını kaybetti

Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgileri verdi:

“Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.”

Aytaç Yalman’ın hayatını kaybetmesini, koronavirüsten üçüncü ölüm olarak açıklamıştı

Sağlık Bakanı Koca, 15 Mart’ta İstanbul’da tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybeden 79 yaşındaki Kara Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın ilk test sonucunun negatif olmasına rağmen, koronavirüsten öldüğünün değerlendirildiğini, bu nedenle COVID-19 hastalığı kaynaklı üçüncü ölüm olduğunu açıklamıştı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.