Gıda Hattı

Son dakika: Fiyat artışı yapan firmalar kredi kapsamı dışında tutulacak

2 Haziran 2020, 15:42
Paylaş
Son dakika: Fiyat artışı yapan firmalar kredi kapsamı dışında tutulacak

Normalleşme sürecinde farklı sektörlere yönelik yeni kredi paketi uygulamaları başlatan üç kamu bankası, “Sunulan uygun finansmanı, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak yansıtan firma kapsam dışına çıkartılacak” açıklaması yaptı.

VakıfBank, Halkbank ve Ziraat Bankası, yeni kredi paketi uygulamalarıyla ilgili ortak açıklama yaptı.

Ürün ve hizmet fiyatlarını artıran firmalar kredi kapsamı dışında kalacak

Üç kamu bankasının açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

“Küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınından ekonomik ve ticari şartları etkilenen hanehalkı ile üreticilere/firmalara destek olmak için kamu bankalarımız tarafından yeni ürün kredi paketleri oluşturulmuş ve 1 Haziran itibariyle kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Açıklanan Sosyal Hayatı Destek, Tatil Destek, Taşıt Kredisi ve Konut Kredisi kredi paketlerimizle, yerli üretim yapan firmalarımıza destek olunması ve firmalar ile yapılacak anlaşmalar kapsamında müşterilerimizin ilgili sektörlerden alacağı ürün/hizmetleri uygun şartlarda finanse edebilmesi amaçlanmıştır.

Fiyatların 27 Mayıs öncesine çekilmesi şartı!

Kredi kullandırım sürecinde, açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve amacına uygun olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacak olup, sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır.

27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve Bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.