AramaArama
Gıda Hattı

Şok Marketler halkı arzında fiyat ne olacak?

20 Nisan 2018, 17:54
Paylaş
Şok Marketler halkı arzında fiyat ne olacak?

Yıldız Holding çatısı altındaki organize gıda perakende şirketi Şok Marketler hisseleri için halka arz fiyatı belli oldu. Gözde Girişim, Şok Marketler’in halka arzı için talep toplama fiyat aralığının 12,00 TL- 14,40 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Şok Marketler için halka arz fiyatı açıklaması, yüzde 39 hisseye sahip Gözde Girişim’den geldi.

sok-market-logo-gidahattiHalk arz fiyatı KAP’a açıklandı

Gözde Girişim tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Şok Marketler halka arzı için talep toplama fiyat aralığının 12,00 TL- 14,40 TL olarak belirlendiği bildirildi.

Yıldız Holding şirketlerinden Şok Marketler, 5,100'den fazla mağaza ve 24,000'den fazla çalışan ile faaliyet gösteriyor.

sok-market-murat-ulker-pasta-gidahattiHalka arz büyüklüğü 2.6 milyar TL olarak duyurulmuştu 

Şok Marketler'in halka arzına aracılık eden kuruluşlardan biri tarafından daha önce yapılan açıklamada, halka arz büyüklüğünün en az 2.6 milyar lira olacağı vurgulanmıştı.

Halka arzda BofA Merrill Lynch, Credit Suisse, J.P. Morgan ve Ünlü Menkul Değerler global koordinatör, Citigroup global talep toplayıcı olarak görev alacak. Yurtiçi talep Garanti Yatırım tarafından toplanacak.

Halka arz gelirinin "ağırlıklı bölümünün" banka kredileri ve diğer borçların ödenmesi için, geri kalan tutar olursa şirketin genel ihtiyaçları için kullanılacağı duyurulmuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.