Gıda Hattı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel

28 Mart 2016, 18:28
Paylaş
SETBİR Başkanı Tarık Tezel

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (SETBİR) Olağan Genel Kurulu’nda, yeni Yönetim Kurulu belirlendi. SETBİR Yönetim Kurulu Başkanlığını, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tarımsal Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdürü Tarık Tezel üstlendi.

faruk-celik-setbir-gidahattiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (SETBİR) Olağan Genel Kurulu 28 Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de açılışına katıldığı Olağan Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oybirliği ile ibra edilirken; yeni Yönetim Kurulu ve yeni Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi de oybirliği ile gerçekleşti.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 2002 yılından beri SETBİR Yönetim Kurulu’nda görev alan Tarık Tezel’in seçildiği Genel Kurulda, Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Tunç Tuncer, Murat Hocalar ve Ahmet Hacıince getirildi.

Başkanlık görevini Zeki Ilgaz’dan devralan Tezel, eski Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerine yönetimleri boyunca yaptıkları katkı için teşekkür ederken, Türkiye et ve süt endüstrisinin yüksek temsil gücüne sahip güçlü ortak sesi olmaya devam edeceklerini söyledi.

setbir-tarik-tezel-gidahattiSETBİR Başkanı Tarık Tezel, “Süt ve et ürünleri, yüksek besin değerlerinin yanı sıra, üretim ve dağıtım faaliyetleri ile ülkemiz ekonomisine çok yüksek katkı sağlayan gıdalardır. Köydeki çiftçiden perakende satış noktasına kadar önemli istihdam imkanları yaratan bu sektörler, oluşan gelirin de, değişik toplum kesimleri tarafından bölüşülmesini, refahın geniş kitlelere yayılmasını sağlarlar. Ülkemizde süt ve et sektörünün kaynağı olan hayvancılık,  aylık düzenli gelir kaynağı olduğu gibi en kolay nakde çevrilen ve yüksek finansal esnekliği olan bir yatırımdır. Türkiye’de süt ve et sektörlerinin  ve bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi ve imajının yurt içinde ve  dışında artması için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genel Kurul’daki seçimlerde 15 Asil, 15 Yedek üyeden oluşan SETBİR Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Tarık Tezel (Sütaş), Ahmet Eker (Eker Süt), Ahmet Hacıince (Al-Et), Ahmet Uysal (Panagro), Tunç Tuncer (Pınar Et), Gürkan Hekimoğlu (Pınar Süt), Tahir Selçuk Yavuz (Ege Vet/Atafen), Hüseyin Özşenoğulları (Pehlivanoğlu), Mevlüt Solmaz (Banvit), Ali Rıza Diren (Dimes), Cemal Torun (Torunoğlu), Buse Kaçar (Yörsan), Nahit Yazıcıoğlu (Sütaş), Mehmet Şahbaz (Şahbazlar), Murat Hocalar (Tat-Sek Süt)

Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı da şöyle gerçekleşti:

Yönetim Kurulu Başkanı: Tarık Tezel

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Murat Hocalar

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Tunç Tuncer

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Ahmet Hacıince

Sayman Üye: Nahit Yazıcıoğlu

setbir-tarik-tezel-mürvet-tezel-gidahattiTarık Tezel kimdir?

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü mezunu olan Tarık Tezel, bir süre serbest mimarlık yaptıktan sonra 1994 yılında reklam ve halkla ilişkiler müdürü olarak Sütaş’taki kariyerine başladı. 1999 yılında Sütaş Satın almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Tezel, bu görevi 2007 yılına kadar sürdürdü. 2005-2012 yılları arasında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını da yürüten Tarık Tezel, SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tarımsal Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdürü. Tezel, evli ve 1 çocuk babası.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.