AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Serpil Timuray’a yeni görev

Serpil Timuray’a yeni görev
15 Ekim 2016, 15:34

Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’luğu görevini yürüten Serpil Timuray, Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak atandı. Timuray, aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı sorumluluğuna da devam edecek.

Dünyanın lider telekomunikasyon operatörlerinden Vodafone Grubu’nun Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su olarak başarılı işlere imza atan Serpil Timuray, 15 Ekim 2016 tarihi itibariyle başladığı yeni pozisyonunda, Grup Ticari Operasyonlar Dünya Başkanlığı ile Grup Strateji Dünya Başkanlığı görevlerini bir arada yürütecek.

Yeni görevinde 15/16 mali yılı sonuçlarına göre yaklaşık 56 milyar avro yıllık gelire ve 462,2 milyon toplam abone sayısına sahip Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki tüm ticari operasyonlarını yönetecek olan Serpil Timuray, marka, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri faaliyetlerinden ve kendisine bağlı ticari fonksiyonların yetenek geliştirmesine liderlik edecek. Timuray aynı zamanda, Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki strateji geliştirmesinden de sorumlu olacak.

vodafone-ceo-vittorio-colao-gidahattiVodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao duyurdu

Vodafone Grubu Dünya İcra Kurulu’nda yer almaya ve Grup CEO’su Vittorio Colao’ya doğrudan bağlı olarak çalışmaya devam edecek olan Timuray’ın yeni atamasını duyuran Colao, “Marka, pazarlama ve ticari stratejiler alanlarında güçlü bir geçmişe sahip olan Timuray, AMAP Bölge CEO’su olarak Vodafone Grubu’nun en hızlı büyüyen pazarlarında sergilediği başarılı operasyonel liderliğiyle önemli işlere imza atmıştır. Timuray ile yeni görevinde birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Fortune Dünya'nın En Güçlü Kadınları Listesi'nde

Serpil Timuray, son 3 yılda Vodafone Grubu AMAP CEO’luğu dönemindeki güçlü büyüme performansı ile ABD merkezli Fortune Dergisi’nin 2016 yılında ilk kez hazırladığı Dünya’nın En Güçlü Kadınları listesinde 23. sırada yer aldı. Fortune Dergisi, Timuray’ı “Global Fortune 500 şirketlerinde çalışan en önde gelen Türk yöneticilerden biri” olarak gösterdi.

Serpil Timuray, Vodafone Grubu bünyesindeki Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi liderliği ile 2016’dan itibaren başladığı Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı görevine de devam edecek.

vodafone-turkiye-serpil-timuray-gidahattiSerpil Timuray kimdir?

Kariyerine 1991 yılında Procter&Gamble’da pazarlama departmanında başlayan Serpil Timuray, 2002-2008 döneminde Danone Türkiye Genel Müdürü, ardından 2009-2013 döneminde Vodafone Türkiye CEO’su olarak görev yaptı. Timuray, 2013 yılının ikinci yarısında Vodafone AMAP Bölge Direktörü olarak ilave sorumluluk aldı.

Ocak 2014’ten beri Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi ve AMAP Bölge CEO’su olarak çalışan Timuray, Danone Grubu’nun global Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak yer alıyor. Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone&Qatar Foundation LLC Yönetim Kurulu Başkanı da olan Timuray ayrıca, Afrika’nın lider telekomünikasyon gruplarından Vodacom Grubu ile Vodafone Hindistan, Vodafone Hutchison Avustralya, Safaricom Kenya ve Vodafone Katar şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi.

2013-2015 dönemi Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Yönetim Kurulu Başkanı olan Timuray, 2010-2014 yıllarında DEİK Türk-İngiliz İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, 2003-2008 yıllarında Türkiye Süt, Et ve Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkan Yardımcılığı yaptı. Timuray halen, Dünya Ekonomik Forumu Genç Küresel Liderler Mezunları, Dünya Türk İş Konseyi Danışma Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu ve Koç Üniversitesi Mütevelli Heyetinde yer alıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.