Gıda Hattı

Sensorium Galaxy Token nedir? Metaverse projesi Sensorium nasıl alınır?

14 Kasım 2021, 16:31
Paylaş
Sensorium Galaxy Token nedir? Metaverse projesi Sensorium nasıl alınır?
Sensorium Galaxy Token nedir? Metaverse projesi Sensorium nasıl alınır sorusu, Metaverse projesine merak duyanlar tarafından araştırılıyor. İşte detaylar...

Sensorium Galaxy Token nedir? Metaverse projesi Sensorium nasıl alınır sorusu, Metaverse projesine merak duyanlar tarafından araştırılıyor. İşte detaylar...

Metaverse projesi Sensorium Galaxy Token nedir?

Not: Makale, @warriortraderr isimli Twitter kullanıcısından alınmıştır.

Projenin kurucusu ve başında ki isim 2018’de Forbes listesindeki milyarderler arasında bulunan Rus asıllı Mikhail Prokhorov.Bu adam Rusya’nın metal sektöründe en önde gelen sanayicilerden biri ve aynı zamanda Amerikan basketbol takımı Brooklyn Nets’in sahibi.

Bunların yanında üst yönetici olarak çalıştığı şirketlerde başarılı bir kariyer sergilemiş.Rusya’da 2012 başkanlık seçimlerinde Putin’in karşısında aday adayı olmuş.2021 Forbes’a göre net serveti $18 milyar.Anlayacağınız adamın kariyeri çok iyi.Ben bi falsosunu bulamadım.

Gelelim projeye.Sensorium Galaxy bir #metaverse oyunu olmaktan ziyade sanal evrende eğlence ve iletişim odaklı bir metaverse yaratmayı amaçlıyor.Sensorium Galaxy evreninde kendinize ait oluşturduğunuz avatarla Dünyaca ünlü sanatçıların, Dj’lerin, ünlü kişilerin etkinliklerine arkadaşlarınızla beraber katılıp oturduğunuz yerde canlı performansları izleyip eğlenebileceksiniz.Tomorrowland’in #metaverse aleminde yapıldığını düşünün:) Evrende Sensorium Starship ve farklı konseptlerde tasarlanmış Motion World ve Prism World gibi dünyalarda olacak.

Bunların sayısı ve çeşitliliği zamanla artacaktır mutlaka. Eğlence derken sadece bunlarla kısıtlı değil.Ufak bir detaydan anladığım kadarıyla AI destekli NPC’ler ile “heyecan verici” görüşmeler yapılabilecekmiş.Anladınız heralde neyi kastettiğimi 🙂

Elbette #metaverse un olmazsa olmazlarından #nft lerde mevcut.Avatarınızın giyimini, aksesuarını, arabasını, uzay gemisini vs. #senso ile alıp satabileceksiniz.#metaverse un içinde #nft ticareti yapabileceğiniz açık bir pazarda olacak elbette.

Gelelim projenin işbirliği yaptığı ortaklara.Aşağıda görselini paylaştığım markalarda Epic Games, The paramount gibi büyük şirketler yer alıyor.Bunların yanında Jack Dorsey’nin Ceosu olduğu Square şirketinin yatırımının bulunduğu Tidal $7milyon yatırım yapmış projeye.

Projenin esas odak noktası olan müzik/eğlence Dünya’sının marka yüzleri projeyle etkileşim halinde.Bir çok ünlü isimle #metaverse konserleri için anlaşılmış.Bunların arasında David Guetta, Dimitri Vegas&Like Mike, Armin Van Burren, Eric Prydz gibi çok ünlü isimler yer alıyor.

Teknik veriler kısmına gelecek olursak proje ilk #ethereum ağı üzerinde Substrate ile geliştirilmiş.Ancak #eth nin aşırı yüksek feeleri, yavaşlığı gibi teknik sorunlar nedeniyle Polkadot ağına taşınacağını söylüyorlar.Bencede çok doğru bir karar olur.

Tokenomics kısmı ise görselde paylaştığım gibi.İlk başta toplam 7.6 milyar token üretilecekmiş.Ancak sonra 5.9 milyara sonrasında da büyük bir yakım ile 1.7 milyara düşürülmüş.Yani toplam arz 1.7 milyar olacak.

Şuan dolaşımda ki miktara dair kesin bir veri bulamadım ancak CMC verisine göre şuan 12,25 milyon civarında gösteriyor.Toplam arza kıyasla çok düşük bi dolaşım miktarı.Fiyat bazında uzun vadede baskılanmaya sebep olabilir.

Roadmap ise şu şekilde.Şuan App store ve google playde bir mobil appi var.Appi yükleyip denedim. App in şuan ki olayı karşınıza çıkan AI destekli avatarla sesli/yazılı sohbet etmek.2022de ise masaüstü uygulaması ve ardından VR desteğiyle beraber nihai sürümüne kavuşacakmış.

Bu projeye gem deme sebebim ise anlık olarak $19M piyasa değerine sahip olması.Böyle bir proje için çok çok düşük bir değer. Ben proje bazında #SensoriumGalaxy i çok başarılı buldum. Başında ki isim olsun, proje partnerleri olsun, ünlü reklam yüzleri olsun genel çerçevede umut vaadeden parlak bir tablo çiziyor. Daha detaylı bilgilere aşağıda bıraktığım adreslerden ulaşabilirsiniz.

https://sensoriumxr.com/tr
https://sensoriumgalaxy.com
https://sensoriumxr.com/static/SENSO_LP_2021_2_0169b5c699.pdf
https://sensoriumxr.com/static/SENSO_Whitepaper_compressed_5e6d06a197.pdf

Ekip tokenomics durumunu geçen gün güncellemişti.Buna göre toplam arz 1.7 milyar.Şuan dolaşımda ki arz 66 milyon.İlk kilitli token açılışları 2022 Haziran'da başlıyor. Yıl sonuna kadar 34 milyon tokenın kilidi açılacak.500 milyon token nft bilet satışları için kalıcı olarak kilitlenmiş.Nft biletler satildikça bu 500m token yakılacak.#metaverse içinde nft alışverişlerinde harcanan #senso larda 3 ay içinde yakılmak üzere yakım havuzuna gönderilecek.Uygulama içi alışveriş hacimine göre yakım hızı ayarlanacak.

Yani bir süre sonra arz sürekli azalış yönünde olacak.

Dünya üzerinde güvenilir olan birçok Kripto para alıp satma işlemi gerçekleştirilebilen borsalar bulunuyor. Bunların en popüleri Binance olarak biliniyor. Türkiye'deki pek çok kişi de bu borsaları kullanırken bazı kişiler ise Türk borsalarında işlem yapıyor. Peki Türkiye'de faaliyet gösteren Kripto para borsaları neler? Kripto para uygulamaları hangileri?

Bitcoin veya farklı kripto para türlerini alabileceğiniz Kripto para borsaları:

Kripto para nedir?

Kripto para, güvenlik açısından kriptoloji bilimini kullanan, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelenmişlerdir. Banka kartlarımız, sanal kartlarımız ya da sanal ortamda yapmış olduğumuz her işlemde senelerdir bu paraları kullanıyorduk esasında. Bankaların kasalarından fiziksel olarak paralar çıkmadan, sanal olarak paraları harcıyorduk ve bir bakıma bu paralar da kripto paralardı çünkü yalnızca sistemlerde rakamsal değişiklikler meydana geliyordu. Yeni nesil kripto paralar da temelde bu mantıkla çalışıyor diyebiliriz. Dünyadaki diğer para birimlerine nazaran bu kadar çok ilgi görmesinin ve sevilmesinin ana sebebi ise organik bir yapıda olması. Yani herhangi bir hükümet ya da merkezi otorite tarafından yönetilemiyor, henüz. Bu da, bu para biriminin daha güvenilir olarak anılmasını sağlıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.