AramaArama
Gıda Hattı

Sel felaketinde son durum: 78 kişi hayatını kaybetti, 34 kayıp ihbarı var

18 Ağustos 2021, 00:06
Paylaş
Sel felaketinde son durum: 78 kişi hayatını kaybetti, 34 kayıp ihbarı var
AFAD, sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 78’e ulaştığını, 2 kişinin tedavi altında olduğunu açıkladı.

AFAD, Batı Karadeniz’de Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 78’e ulaştığını, 2 kişinin tedavi altında olduğunu açıkladı. Halen 34 kişinin de kayıp olduğu kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 17 Ağustos Salı saat 20.30 itibariyle sel felaketi yaşanan Batı Karadeniz illerindeki son durumu paylaştı.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 78’e çıktı

11 Ağustos’ta Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana geldiği belirtilen açıklamada, Bartın’ın Ulus, Kastamonu’nun Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ile Sinop’un Ayancık ilçelerini etkileyen afetin hemen ardından tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarına başlandığının altı çizildi.

Açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle 78 vatandaşımız (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybetmiştir. 2 vatandaşımız hastanelerde tedavi altındadır” denildi.

AFAD tarafından Kastamonu’ya 20 Milyon TL, Sinop’a 8 Milyon TL ve Bartın’a 2 Milyon TL acil yardım ödeneği, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan ise Kastamonu’ya 15 Milyon, Sinop’a 13 milyon ve Bartın’a 2 milyon ödenek gönderildi. Bartın’a ayrıca İller Bankası tarafından altyapı hasarının giderilmesi için 3 Milyon lira ödenek aktarılmasıyla toplamda 63 milyon nakdi ödenek gönderildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.