AramaArama
Gıda Hattı

Sel bölgesinden feribotla tahliye!

16 Ağustos 2021, 00:43
Paylaş
Sel bölgesinden feribotla tahliye!
Sinop’tan karayolundaki tahribat nedeniyle ayrılamayan vatandaşlar, araçlarıyla birlikte feribotla tahliye edilmeye başlandı.

Şu ana kadar 64 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin yaşandığı illerden Sinop’tan karayolundaki tahribat nedeniyle ayrılamayan vatandaşlar, araçlarıyla birlikte feribotla tahliye edilmeye başlandı. Feribotla Sinop’tan alınan 47 araç , İnebolu Limanı'na getirildi.

Sinop’a tatil amaçlı gelen çok sayıda vatandaş, 11 Ağustos’ta yaşanan sel afetinin ardından Türkeli ve Ayancık ilçelerinde mağdur kaldı.

Karayolu ile ulaşım sağlanamadı, feribot devreye girdi

Sel afeti nedeniyle köprülerin yıkılması ve yollarda oluşan heyelan nedeniyle karayolunu kullanamayan çok sayıda vatandaş, ilk etapta 47 araçla feribota alınarak, İnebolu Limanı'na götürüldü.

Çatalzeytin ve Abana Limanları'nın da sel afetinde hasar görmesinden dolayı İnebolu Limanı'na götürülen vatandaşlar, buradan karayolu ile evlerinin bulunduğu kentlere gidecekler. Feribotla tahliye edilen araçlar arasında gurbetçilere ait yabancı plakalı araçların olduğu da dikkat çekti.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.