Gıda Hattı

Sefa Özkaya kimdir? Sefa Özkaya hayatı

24 Kasım 2021, 16:05
Paylaş
Sefa Özkaya kimdir? Sefa Özkaya hayatı
Sefa Özkaya kimdir? Ünlü gazeteci Sefa Özkaya hayatı ve çalışmaları araştırılıyor. Kısa bir süre önce İzmir'e yerleşen Sefa Özkaya biyografisi ve yakalandığı hastalığa dair her şey...

Sefa Özkaya kimdir? Bir dönemin en ünlü ve bürokratik isimler ile en önde röportaj yapabilen Sefa Özkaya hayatı ve çalışmaları ölümü ile birlikte araştırılıyor.

Sefa Özkaya biyografi

doğum; 1966

ölüm; 24 kasım 2021

55 yaşındaki gazeteci Sefa Özkaya, İzmir'de kanser tedavisi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitirdi.

Sefa Özkaya kimdir?
Sefa Özkaya

Sefa Özkaya hayatı

Bir zamanlar Anadolu Ajansı ve Hürriyet Gazetesi bünyesinde görevini icra eden tanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu mezunu, gazeteci Sefa Özkaya hayatını kaybetti. İzmir'de uzun süredir kanser tedavisi gören gazeteci, bu sabah hayata gözlerini yumdu. Özkaya'nın cenazesi ikindi vakti İzmir'in Dikili ilçesi Bayburtlu Hasan Şentürk Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Dikili Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Sefa Özkaya, 1966 yılında dünyaya geldi. Ön Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nda tamamlayan Özkaya, mesleğini icra etmeye 1988'de Millet gazetesinde çalışarak başlamıştır. Doğuş Ekonomi dergisi ve Anadolu Ajansında da bir süre çalışan Özkaya, uzun yıllar Hürriyet gazetesinde Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Hürriyet gazetesinden 2016'da emekli olan Özkaya, bir süredir Dikili'de yaşıyordu.

Özkaya, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.