Gıda Hattı

Saray Bisküvi kadrolarını güçlendiriyor

2 Şubat 2016, 17:48
Paylaş
Saray Bisküvi kadrolarını güçlendiriyor

Türkiye’nin önde gelen bisküvi markalarından Saray Bisküvi, üst düzey kadrolarına yeni atamalar yaptı. Saray’ın yeni Pazarlama Direktörü Derya Dönmezler Atacan olurken, Yurt İçi Satış Direktörü de, hızlı tüketim ürünleri ve gıda sektöründe yaklaşık 27 yıllık mesleki deneyim ve yöneticilik geçmişine sahip Ali Osman Atan oldu.

saray-biskuvi-derya-atacan-gidahattiKısa süre önce Saray Bisküvi Pazarlama Direktörü olan Derya Dönmezler Atacan, hızlı tüketim ürünleri sektöründe, yaklaşık 20 yıllık mesleki deneyime sahip. Atacan, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Toronto Ryerson Üniversitesinde Pazarlama eğitimi aldı.

İş hayatına Levpa A.Ş.’de Haribo, Chupa Chups gibi markaların Ürün Yöneticiliği ile başlayan Atacan, Eti A.Ş.’de Kek Grubu, Kaplamalı Gofretler gibi kategorilerin, Ferrero’da Kinder Sürpriz, Nutella gibi ürünlerin Ürün Müdürlüğü yaptı.

2004 - 2015 yılları arasında Ülker’de çalıştıktan sonra sırasıyla; Şeker kategorisinde Marka Müdürlüğü, Alpella markasında Pazarlama Müdürlüğü, Çikolata İş Birimi Entegre İş Planlama sistemi içerisinde Ürün Koordinatörlüğü, ardından Global Sinerji Departmanında Proje Direktörü olarak çalışan Atacan, kariyerine Saray Bisküvi gibi köklü bir kurumda devam edeceği için heyecan duyduğunu söyledi. Saray Bisküvi Pazarlama Direktörü Derya Dönmezler Atacan, “Bisküvi, gofret, çikolata, kek, kraker ve şekerleme kategorilerinde, zengin ürün gamı ile tüketiciyle buluşan Saray Bisküvi ailesine katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Markamız, 1500 kişilik ekibi ile 2015 yılında da marka ve ürün geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam edecek” dedi.

Saray Bisküvi Yurt İçi Satış Direktörü Ali Osman Atan

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe, 27 yılı aşkın bir süredir üst düzey pozisyonlarda görev alan Ali Osman Atan da, Saray Bisküvi Yurt İçi Satış Direktörü olarak göreve başladı.

İş hayatına 1988 yılında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Tüketim ve Kağıt Ürünleri biriminde başlayan, sonrasında Nestle Türkiye süt biriminde Satış Şefliği görevini üstlenen Atan; 1997 – 2015 yılları arasında aynı kurumda sırasıyla Ankara ve Bursa Bölge Satış Müdürlüğü, Adana ve Marmara Bölge Satış Müdürlüğü, Avrupa Bölge Satış Müdürlüğü Hazir İçecekler ile Çikolata Bölümü Satış ve Operasyon Müdürlüğü görevlerini birlikte yürüttü.

saray-gursan-gurel-gidahattiSaray Bisküvi ekip ruhu için çalışıyor

Türkiye’nin en büyük bisküvi üretim kapasitesine sahip markalarından biri olan Saray, çalışanlarının yetkinliklerini ve kuruma olan aidiyetlerini artırmak amacıyla eğitimler de düzenliyor.

Saray Bisküvi İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nün ICC Akademi işbirliği ile düzenlediği eğitimler; “Ekip olmak nedir, nasıl oluşturulur? grup ile takım arasındaki farklar, takım çalışması ve işbirliği, takım çeşitleri ve takımların işleyişleri ve ekip üyelerinin rolleri” gibi ana başlıklardan oluşuyor.

Saray çatısı altında eğitimin çok önemli bir konu olduğunu belirten Saray Bisküvi İnsan Kaynakları Direktörü Gürşan Gürel, “Son 15 yıldır insan kaynakları endüstrisine baktığımızda Türkiye’de genellikle iç müşteri memnuniyeti diye literatüre giren sistemlerde neyi, ne kadar iyileştireceğimizi ölçmemiz gerekti. Çünkü ölçemediğiniz bir şeyi yönetemezsiniz. İç müşteri memnuniyeti dediğimiz, bizim bütün çalışanlarımızın mutluluğudur. Saray Bisküvi olarak önceliğimiz de çalışanlarımızın memnuniyetidir. Bu anlamda da verdiğimiz ve aldığımız eğitimler büyük önem taşıyor. Çünkü hepimiz bireyler olarak bu büyük kurumun birer parçası ve üyesiyiz. Hepimiz büyük bir takımın önemli oyuncularını oluşturuyoruz. Saray markasının tüketici nezdindeki algısı, bizlerin kurum çatısı altında yarattığımız değerlerden oluşuyor. Biz Saray çatısı altında, çalışanlarımızın hem kendilerine hem de kuruma katacakları değere önem verdiğimiz için bu tarz eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

Daha fazla bilgi için

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.