AramaArama
Gıda Hattı

Saran Holding’den aşı zorunluluğu: Yaptırmayanlar işten çıkarılacak!

9 Ağustos 2021, 23:55
Paylaş
Saran Holding’den aşı zorunluluğu: Yaptırmayanlar işten çıkarılacak!

Ülkemizin önemli kuruluşlarından Saran Holding, çalışanlarına COVID-19 aşısı olmalarını zorunlu hale getirdi, aşı olmayan çalışanları ile vedalaşma kararı aldı.

Sadettin S. Saran imzalı mektup ile holding tarafından çalışanlara bildirilen kararda, 15 Eylül itibarıyla holding çalışanlarının tümünün aşılanma koşullarını sağlamasının beklendiği, aşı olmayanlar ile yolların ayrılacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"15 Eylül 2021 tarihi itibarıyla grubumuz çalışanlarının tam kadro olarak aşılanma koşullarını sağlamalarını beklemekteyiz. Bu çağrımıza olumlu cevap veren çok sayıdaki çalışma arkadaşımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Diğer yandan, söz konusu tarihe kadar şartları yerine getirmekten kaçınan çalışma arkadaşlarımızla bünye içindeki birlikteliğimizi sonlandırmak, yollarımızı ayırmak zorunda kalacağımızı da üzülerek ifade etmek isteriz."

Geride bıraktığımız dönemde farklı ülkelerde benzer kararlar alınmıştı. ABD'de CNN International, koronavirüs aşısı yaptırmadan ofise gelen 3 çalışanını işten çıkardı. Google, Facebook ve Netflix gibi şirketler de ofisten çalışacak personeline aşı şartı getirdi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.