Gıda Hattı

Sanayi Ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Bu Konuda Emrinizdeyim"

19 Mart 2007, 15:12
Paylaş

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, tarımda ihtisaslaşmanın büyük önem taşıdığını belirterek, bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu ifade ederek, "Bu konuda emrinizdeyim" dedi.

Antalya'da tarım sektörünün temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Coşkun, kontrollü üretim yapılan bir serada yetiştirilen domateslerden keserek tadına baktı.

Akdeniz Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen İleri Biyomedikal Araştırmalar Merkezi'nin temelini atan Bakan Ali Coşkun, öğleden sonra Antalya Valiliği Toplantı Salonu'nda tarım sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Coşkun, burada, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin tarafından aktarılan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konulu sunumu dinledi.

Tarımda atılım yapabilmek için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile bir protokol imzaladıklarını anlatan Bakan Coşkun, "Tarıma, besiciliğe, sütçülüğe dayalı birçok ihtisas organize sanayi bölgeleri kuruyoruz. Ama yine önümüze kaynak yetersizliği çıkıyor" diye konuştu.

Antalya'da organize tarım bölgesi kurulması için yürütülen çalışmaların kendisini mutlu ettiğini ifade eden Coşkun, "Bununla ilgili ne gerekiyorsa yaparız, ancak tabii Devlet Planlama Teşkilatından programa alınması lazım. Antalya; turizm, tarih ve kültür şehri. Ancak tarım da ihmal edilecek bir konu değil. Tarımın organize bir şekilde ihtisaslaşması fevkalade önem taşıyor. Onun için ben bu konuda emrinizdeyim" dedi.

Organize tarım bölgesi için 4 alan belirlendiğini öğrenen Bakan Coşkun, seçilecek yerde kamulaştırma yetkisinin de derhal verileceğini kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.