Gıda Hattı

Saka, İngiltere'ye Su Satışlarını 3'e Katladı

4 Eylül 2007, 17:19
Paylaş

Sabancı Holding şirketlerinden Saka Su, geçen temmuzda İngiltere'de yaşanan sel felaketi sonrasında bu ülkeye olan ihracatını önemli oranda artırdığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, son dönemde yaşanan gelişmelerin etkisiyle İngiltere'ye olan su ihracatlarının 3'e katlandığı bildirildi. Açıklamada, sel felaketi sonrasında ortaya çıkan su ihtiyacını karşılamak için İngiltere bayisi Navson aracılığıyla bölgeye 4 milyon litre ambalajlı su sevkiyatı yaparak 350 bin kişiye ulaştırıldığına dikkat çekildi. Saka Su böylelikle felaket bölgesine 48 saatten az bir süre içerisinde en büyük sevkiyatını gerçekleştiren firma oldu.

Bu arada, her yıl temmuz ayında İngiltere'de gerçekleşen "British 10K London Run" maratonuna bu yıl sponsor olan Saka Su firmasının, 7 Temmuz 2007'de yapılan Live Earth konserlerinin Londra Wembley Stadyumu'ndaki ayağında, yine İngiltere'de 18-19 Ağustos'daki Vfestival ve 24-26 Ağustos'taki Leedsfestival konserlerinde de satılan tek su markası olma başarısını elde ettiği kaydedildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.