AramaArama
Gıda Hattı

Sahrap Soysal’ın iftar sofrasında buluştular

6 Temmuz 2015, 17:18
Paylaş
Sahrap Soysal’ın iftar sofrasında buluştular

Ünlü yemek yazarı ve mutfak şefi Sahrap Soysal, 22 ülkede, 1 milyondan fazla restoranın gerçek menü bilgilerine sahip olan Zomato’nun, Türkiye’de yazdıkları yorumlarla en aktif olan Foodielerini iftarda ağırladı.

Kişilere belirledikleri harita üzerinde ve seçtikleri bütçe aralığında yeme-içme mekanlarını listeleyen Zomato, şehrin yeme içme tutkunları olan Foodieler ile Ramazan’da da iftar sofralarında buluşmaya devam ediyor.

Mutfakların sevilen yüzü Sahrap Soysal, Zomato Foodielerinden oluşan yaklaşık 10 kişilik grubu, İstanbul Asmalımescit’te yeni açılan restoranı Sahrap’ta ağırladı. Soysal’ın iftar sofrasında Türk mutfağının lezzetleri sunuldu.

Yemek esnasında mutfak tecrübelerini de paylaşan Soysal, yemek kültürün önemine dikkat çekerek, hikayeli yemeklerin çok daha etkileyici olduğunu dile getirdi. Kitaplarında ve TV programlarında da yemeği besleyen şeyin hikaye ve o mutfağın kültürü olduğunu vurgulayan Soysal, “Aslında ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunuyum ama yemek yapmak da çok ciddi bir kimya. Bu yüzden iyi ki bu mesleği seçtim” dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.