Gıda Hattı

Şahap Kavcıoğlu'ndan dövize ilişkin önemli açıklama! Kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB, döviz alımlarına başlayabilir

24 Aralık 2021, 18:15
Paylaş
Şahap Kavcıoğlu'ndan dövize ilişkin önemli açıklama! Kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB, döviz alımlarına başlayabilir
Şahap Kavcıoğlu'ndan dövize ilişkin önemli açıklama! Kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB, döviz alımlarına başlayabilir. Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur ve swap görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Şahap Kavcıoğlu, kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB'nin Döviz alımlarına başlayabileceğini söyledi.

Şahap Kavcıoğlu'ndan dövize ilişkin önemli açıklama! Kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB, döviz alımlarına başlayabilir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur ve swap görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TCMB
TCMB

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB'nin Döviz alımlarına başlayabileceğini söyledi.

 Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur aşağı geldiğinde alımlarla güçlenecek rezervin bu işin sigortası olacağını belirtti.

Kavcıoğlu iki ülke ile iki hafta içinde swap anlaşmasının sonuçlandırılabileceğini de söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.