Gıda Hattı

Sagra'ya En Yüksek Teklif 77 Milyon Dolarla Sanset Turizm'den

26 Eylül 2007, 00:00
Paylaş

TMSF'nin, 39 milyon dolar muhammen bedelle bugün satışa çıkardığı Sagra'ya en yüksek teklif77 milyon 50 bin dolarla Sanset Turizm'den geldi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Sagra Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü kapalı zarf ve açık artırma yöntemiyle 39 milyon ABD Doları muhammen bedelden, bugün satışa çıkardı. Açık artırmada, Sanset Turizm ve Tanıtım Ticaret A.Ş., Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İthalat İhracat A.Ş. ile Elvan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olmak üzere 3 firma yer aldı. Elvan Gıda 13 milyon, Sanset Turizm 45 milyon 550 bin, Doğuş Çay ise 45 milyon 600 bin Amerikan doları teklif verdi. Açık artırma, verilen en yüksek teklif olan, 45 milyon 600 bin Amerikan doları bedelle başladı. Toplam 629 kez artırımın yapıldığı açık artırmada, Sanset Turizm'in 70 milyon 50 bin Amerikan doları pey sürdüğü esnada, Doğuş Çay mola aldı. Verilen molanın ardından devam eden açık artırma, Sanset Turizm ve Tanıtım Ticaret A.Ş.'nin verdiği 77 milyon 50 bin dolar bedelle son buldu. Pey aralığının 50 bin Amerikan doları olduğu ihalede, Elvan Gıda hiç artırımda bulunmadı.

Satışa konu ticari ve iktisadi bütünlük Sagra Gıda Fabrikasının faaliyetini sürdürebilmesi için yararlı veya gerekli olan gayrimenkuller, makine-teçhizat, döşeme-demirbaşlar (menkuller) ve marka/marka başvuruları ile bu mal, hak ve varlıkların tamamlar parçaları niteliğindeki sözleşmelerden oluşuyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.