AramaArama
Gıda Hattı

Sağlıklı beslenme İzmir'de masaya yatırılacak

27 Eylül 2017, 11:45
Paylaş
Sağlıklı beslenme İzmir'de masaya yatırılacak

Ege Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İzmir Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen “Gastrointestinal Hastalıklar” konulu Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi, konunun uzmanlarını İzmir’de buluşturacak.

“Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi: Gastrointestinal Hastalıklar” konulu etkinlik, 5-7 Ekim 2017 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

uluslararasi-saglikli-beslenme-kongresi-gidahattiÜnlü bilim insanları katılacak

Ege Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İzmir Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, konunun uzmanı dünyaca ünlü diyetisyenlerin katılımıyla yapılacak.

Dünyaca ünlü bilim insanları Prof. Filippo Canducci, Prof. Dr. Olivier Goulet, Prof. Dr. Peter C. Konturek, Prof. Dr. Matthias Prilich ve Prof. Dr. Inge Huybrechts, kongreye katılarak sunum yapacak.

uluslararasi-saglikli-beslenme-kongresi-konusmaci-gidahattiYaşam kalitesini yükseltmek

Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi ile hastalara hastalıklarıyla daha iyi baş etme becerisi kazandırmak, yaşam kalitesini yükseltmek, gastrointestinal hastalıklarda diyetisyenlerin ve sağlık profesyonellerinin tedavi edici rollerini arttırmak amaçlanıyor.

Kongre kapsamında,  gastrointestinal hastalıklar, tıbbi beslenme tedavileri, gastrointestinal sağlığı ile ilgili güncel ve yeni konular tartışılacak. Alanında uzmanlar,  gastrointestinal sistem üzerine stresin etkisinden sirkadiyen ritmin gücüne, konstipasyon ve laktoz intoleransı gibi sık görülen sorunlardan “popüler” bariatrik cerrahiye, klasik tedavi yöntemlerinden fekal transplantasyon gibi yeni yaklaşımlara, bebeklikten yaşlılığa diyetle geçen uzun yaşamda mikrobiyotadan vitaminlerin rollerine kapsamlı bir bakış açısı sunmayı hedefliyor.

ulkelere-gore-saglikli-beslenme-gidahattiSağlıklı beslenmenin önemi

Kongre eş başkanlığını üstlenen Dr. Reci Meseri, Dr. Dilek Ongan ve Dr. Özge Küçükerdönmez, kongre davet açıklamasında, şunları kaydettiler:

“Sağlıklı beslenmenin, sadece sağlıklı yaşamın anahtarı değil, aynı zamanda çok çeşitli gastrointestinal hastalık yaşayan bireyler için yaşamı kolaylaştırıcı ve kurtarıcı olduğu düşüncesindeyiz. Biz diyetisyenler ve sağlık profesyonelleri, her geçen gün artan bilimsel bilgilerin ışığında ve vücudun mucizevi çalışma sistemini çözerek bu amaca ulaşmadaki en önemli unsurlarız. Bu nedenle, Ege Üniversitesi ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İzmir Temsilciliği olarak, İzmir’in Beslenme ve Diyetetik alanındaki ilk kapsamlı programını hazırlamış bulunmaktayız.”

Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi Bilimsel Programı

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.