Gıda Hattı

Sağlıkçıların atama isyanı!

29 Mart 2019, 16:27
Paylaş
Sağlıkçıların atama isyanı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından evlenecek çiftler için genetik hastalıkların tespiti amacıyla yerli tarama kiti geliştirmek istedikleri paylaşımı yaptı, sağlıkçıların atama isyanı ile karşılaştı. Atama bekleyen sağlıkçılar, “Atanmadan evlenemiyoruz", "Tarım Bakanı yine alım açıkladı, merhametsiz, vicdansızsın sayın bakan. Sayın Cumhurbaşkanım Allah için al bu sağlık bakanını görevden.” diyerek isyanlarını dile getirdiler.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın twitter hesabından yaptığı paylaşım, sağlıkçıların atama isyanını bir kez daha tetikledi.

Koca’dan genetik yollarla geçebilen hastalıklar için yerli tarama kiti paylaşımı!

Bakan Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Genetik yollarla geçebilen hastalıkları tespit etmek için yerli bir tarama kiti geliştirmek istiyoruz. Evlenecek çiftlerin tarama sonuncunun pozitif çıkması halinde tüp bebek yöntemi gibi yönlendirmelerle bilgilendirme yapılacak.” mesajını verdi.

Sağlıkçıların atama isyanı!

Bakan Fahrettin Koca, bu paylaşımıyla sağlıkçıların atama sorununun da bir kez daha gün yüzüne çıkmasına yol açtı.

Bakanın paylaşımının altına yazılan bazı tweetler şöyle:

“Bir gün olsun Sağlık Bakanı gibi davranın…”

“Ağam bizimle eğlenir”

“Sağlık Yönetimi bölümü 32.500 mezun ile 56 yıllık geçmişi ile halen sizden cvp bekliyoruz sayın bakanım. Sağlık Yönetimi mağduriyeti giderin, artık lütfen sesimizi duyun, hakkımız olan kadroyu istiyoruz. Herhangi bir ayrıcalık istemiyoruz”

“Bakanım ne zaman atama yapacaksınız atanmadan EV LE NE Mİ YO RUZ”

“Atanmadan evlenilmiyor sayın bakan bu yaşa kadar başka bir iş yapmadık yapamayız da… Adil bir atama istiyoruz hergün bir hastane açılışı yapıyorsunuz genel seçimler için bir ordasınız bir burda lakin Sağlık Bakanı olduğunuzu ve 600 bin civarında sağlıkçının atama umudunu unutmayın”

“Atama yok mu atama canıms”

Erzurum’un doktor isyanı!

“Sayın Bakanım saygılar sunarım. Erzurum Doğu Anadolu Bölgesinin sağlık üssü konumunda. Çocuk Allerji ve Ümminoloji uzmanı 1 tane doktor vardı onun da tayini çıktı. Bölgede en yakın uzman dr Trabzon veya Van da mevcut. Çok zor durumdayız. Lütfen yardımcı olun.”

“Kurban olam atama yap artık yaaa. Daha ne kadar böyle yazalım. Nereye kadar gidecek bu belirsizlik..?”

“Yaw tarım bakanı yine alım açıkladı merhametsiz, vicdansızsın sayın bakan. Sayın Cumhurbaşkanım Allah için al bu sağlık bakanını görevden.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.