Gıda Hattı

Sağlık ve hızlı ticaret sektörlerinde yeni atamalar

20 Aralık 2021, 14:11
Paylaş
Sağlık ve hızlı ticaret sektörlerinde yeni atamalar

Zade Vital Genel Müdürlüğüne Dr. Çağlan Kuruner atanırken, Yemeksepeti’nin yeni Kurumsal İletişim Direktörü Tuba Güven Saraçoğlu, yeni Operasyon Direktörü de Alper Soydaş oldu.

Helvacızade Şirketler Grubu’nun sağlık kanadı olan Zade Vital’in genel müdürü pozisyonuna sağlık sektörünün tecrübeli isimlerinden Dr. Çağlan Kuruner atandı.

Helvacızade Şirketler Grubu’nun CEO’su Serhan Ulga, “Zade Vital’in yönetimini sağlık sektöründe önemli projelere imza atmış Dr. Çağlan Kuruner’e teslim etmekten mutluluk duyuyor, kendisine başarılar diliyorum. Helvacızade Şirketler Grubu olarak, grubumuzun ana odağı olan inovasyon, teknoloji, yeni iş modelleri ve sürdürülebilirlik gibi konulardaki çalışmalarımızı geliştirmeye ve ilerletmeye devam edeceğiz” dedi.

Dr. Kuruner ise “Teslim aldığım bu bayrağı güçlü ekibimizle birlikte  ileriye taşımak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdürecek, yeni başarılara imza atacağız” diye konuştu.

Çağlan Kuruner kimdir?

Dr. Çağlan Kuruner, eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nobel İlaç ve Abdi İbrahim İlaç’ta Ürün Müdürü olarak özel sektör kariyerine başlayan Kuruner, ardından Sanovel İlaç’ta Pazarlama ve Tanıtım Müdürü pozisyonuna getirildi. Sonrasında Ulkar Holding Nobel İlaç’ta Nobel Tüketici Sağlığı Direktörü ve Nobel İlaç Akut İş Birimi Direktörü görevini yürüten Kuruner, Ulkar Holding’de RA İlaç Satış Pazarlama Direktörü pozisyonunda görev yaptı.

Yemeksepeti’nde iki yeni atama

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti’nde Kurumsal İletişim Direktörü pozisyonuna, uzun yıllardır iletişim sektöründe çeşitli firmaların kurumsal iletişim ve marka yöneticiliği pozisyonlarında başarıyla görev yapan Tuba Güven Saraçoğlu getirildi.

Tuba Güven Saraçoğlu kimdir?

2001 yılında Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Tuba Güven Saraçoğlu, 2005 yılında medya sektörüne girerek NTV’de muhabir, editör ve yapımcı olarak yer aldı. 2008 yılında Lobby PR’da Medya İlişkileri Koordinatörü olarak başlayan Saraçoğlu, 2014-2018 yılları arasında n11.com’da Kurumsal İletişim ve Sponsorluk Müdürü olarak görev yürüttü. 2018 yılı itibarıyla n11.com’un Kurumsal İletişim, Sponsorluk ve Marka Direktörlüğü görevini üstlenen, 2019 yılından bu yana CGV Mars Cinema Group’ta Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonunda görev yapan Tuba Güven Saraçoğlu, Yemeksepeti’nin marka stratejisi doğrultusunda kurumsal iletişim süreçlerini yönetecek.

Yemeksepeti’nin yeni Operasyon Direktörü Alper Soydaş

Yemeksepeti Operasyon Direktörü olarak göreve başlayan Alper Soydaş, kullanıcı deneyimini geliştirme hedefiyle kullanıcılar ve restoranlarla hızlı ve doğru iletişimin sağlanması için gerekli organizasyonel yapıyı ve teknolojik altyapıyı oluşturmak konusunda sorumluluk üstlenecek.

Alper Soydaş kimdir?

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Alper Soydaş, çağrı merkezi operasyonları, katma değerli telekom servisleri, reklam ve pazarlama, pazar araştırma konularında çalışmalar yaptı. 2004 yılında Turkcell Müşteri Deneyimi ve Müşteri Performans Yönetimi Birimi’ni kuran ve yöneten Soydaş, müşteri deneyimi ve mobil pazarlama konularında start up projelerinde çalıştıktan sonra, 2011 yılında Türk Telekom’da İş Geliştirme Grup Müdürü olarak görev yaptı. Soydaş, 2016’da eski adıyla Arvato Bertelsmann olan Mayen Çağrı Merkezi’nde Operasyon ve Müşteri Direktörü pozisyonunda bulundu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.