Gıda Hattı

Sağlık Bakanlığı'nı basan baba öfke kustu!

4 Aralık 2021, 08:12
Paylaş
Sağlık Bakanlığı'nı basan baba öfke kustu!
Sağlık Bakanlığı'nı basan baba öfke kustu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) karantina takip sistemi "Güvende Kal" uygulaması ile ciddi şekilde sorun yaşadığını öne süren öfkeli baba Sağlık Bakanlığı'nı bastı. Çocuğunun kolundaki takip bilekliğini kopartarak, Sağlık Bakanlığı Müsteşarının masasına fırlattı.

Sağlık Bakanlığı'nı basan baba öfke kustu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Covid-19’a yakalanan ve temaslı olan kişilerin "Güvende Kal" uygulamasıyla bilek ile takip edilmesine devam edilirken, uygulamada yaşanan aksaklıklar ise bir babanın Sağlık Bakanlığını basmasına neden oldu. Başkent Lefkoşa’da Serkan Uludağ adındaki öfkeli baba, oğlunun temaslı olduğunu ve oğluna takılan "Güvende Kal" bilekliğinin karantina süresi dolmasına rağmen 2 gündür muhatap bulamadığı için çıkartılmadığını ifade ederek, 30’a yakın telefon numarası aradığını ve yetkililere ulaşamaması sonrası soluğu Sağlık Bakanlığında aldığını aktardı. Oğlu ile Bakanlığa gelen baba sorununa çözüm bulunmasını istedi.

Öfkeli baba, yetkililere oğlunun kolundaki bilekliği kimin çıkaracağına dair sorular sormasının ardından 2 gündür telefonla aradığını ve muhatap bulamadığını aktardı. Oğlunun kolundaki bilekliği kopartan öfkeli baba, daha sonra bilekliği Sağlık Bakanlığı Müsteşarının masasına atarak Bakanlıktan ayrıldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.