Gıda Hattı

Sağlık Bakanlığına 12 bin personel alımı müjdesi!

5 Temmuz 2019, 09:49
Paylaş
Sağlık Bakanlığına 12 bin personel alımı müjdesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin sözleşmeli personel alımı için 1 ay içerisinde ilana çıkılacağı müjdesini verdi. Koca, “Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce söz verilen 29 bin yeni personel alımı kapsamında ilk etapta 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasının gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakan Koca, twitter hesabından müjdeyi verdi

Bakan Koca, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bakanlığımızın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık.

KPSS puanına göre atama yapılacak

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe, 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacaktır.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.